22. aprill 2007 5:35
Loe kommentaare (2)

Rapla rahvasprindil osutus parimaks Ranno Bundsen

Ranno Bundsen Subarul. Foto: Peeter Lumiste21. aprillil Rapla kardirajal sõidetud rahvasprindil saavutas võidu Ranno Bundsen. Valgalane võitis kolmest voorust kaks ja edestas kokkuvõttes teiseks tulnud Helmet Palmi vähem kui poole sekundiga.

Neljarattaveoliste autode masinaklassis, kus võttis mõõtu 13 sõitjat, osutus parimaks Subaru Imprezal võistelnud Ranno Bundsen. Vihmamärjal asfaldil peetud võistlusel saavutas 4WD klassis teise koha kolmandas voodus parimat aega näidanud Helmet Palm Mitsubishi Lanceril. Kodurajal sõitnud Raplamaa mehe järel pääses kolmandana poodiumile Subaru Imprezal võistelnud Juho Toomik.

Kaherattaveoliste sportautode klassis saavutas võidu Kristen Kelement. Citroenil kihutanud noorvõistleja näitas parimat aega esimeses ja kolmandas sõidus, loovutades vaid teise vooru võidu Miko Niinemäele, kellele kuulus kokkuvõttes 2WD sport klassis teine koht. Kolmas oli Revo Taar.

Ainus välisvõistleja Santeri Jokinen platseerus kümne võistlejaga arvestusklassis kuuendale kohale. Üldises paremusjärjestuses oli Toyota Starletil sõitnud soomlane neljakümne kuues.

Noorte arvestuses osales Rapla rahvasprindil 21 sõitjat. Edukaim oli Ronald Reisin VW Corradol, kes võitis kolmest voorust kaks. Teise tulemuse sai kirja Rein Koch (Mitsubishi Colt) ja kolmanda Rauno-Olavi Ruut (Honda Civic).

Naistest osutus parimaks Sirje Potisepp, kes jäi duellis Kristin Kutseriga kokkuvõttes peale vaid 0,2 sekundiga. Vähem kui sekundi kaugusele jäi nobedaimaist konkurentidest Kati Riidak, kellele kuulus naiste arvestuses kolmas koht.

Kõige konkurentsitihedamas klassis 2WD-S saavutas võidu autol Peugeot 206 sõitnud Enn Kasari Honda Civicut roolinud Jaan Kollo ees. Kolmanda koha saatus selgus Toomas Kriisa ja Kaupo Plakso omavahelises jõukatsumises, kus määravaks sai sekundi murdosa. Kahe parema sõiduvooru aeg oli neist esimesel 3:57,58 ja teisel 3:57,59. See tähendas avavoorus 2WD-S parimat aega näidanud Plaksole nappi poodiumilt välja jäämist.

Klassis 2WD-V saavutas esikoha Mati Kutser. Teine oli Hanno Raiend ja kolmas Meelis Liivrand.

16 võistlejaga Moskvitšide klassis tuli võitjaks Janar Nagel. Võrdlemisi tihedas konkurentsis saavutas teise koha Ruslan Plešanov ja kolmanda Vladimir Sõptšenko.