22. aprill 2007 21:51

Urmo Aava noortesprindi etapp sõideti Tabasalus

Sander Pärna eesmärk on võita kahes sprindisarjas

Kolm etapivõitu saavutanud Rivo Vähi jahib esikohta

22. aprillil toimus Harjumaal Tabasalu kardirajal Urmo Aava noorte rallisprindi karikavõistluste neljas etapp. 1,6 kilomeetri pikkuse võistlusraja läbis ühtekokku 56 noorvõistlejat.

Standardautode klassis J16 oli konkurentsitult parim Markus Abram Honda Civicul. 21 võistlejaga arvestusklassis saavutas teise koha Rein Koch Mitsubishi Coldil, kolmas oli Tony Võsur Honda Civicul.

J18 klassis saavutas oma esimese võidu Joosep Laiksoo (Peugeot 206). Teine oli Rait Vakrõõm (Opel Astra), kolmas Kaarel Ploom (VW Golf).

Klassis V16 kuulusid viis esimest kohta Citroenidel sõitnud noormestele. Tihedast konkurentsist tuli võitjana välja Sander Pärn. Möödunud aastal enamus etappe võitnud tartlasele oli see 2007. aastal esimeseks karikasarja etapivõiduks. Teisena lõpetas sõidu Martin Kangur, kolmas oli Siim Plangi.

Kuni 18-aastaste vabaklassis võttis võidu Kaspar Koitla Lada Samaral. Teise koha saavutas kahel eelmisel etapilt esikoha punktid noppinud Kristen Kelement Citroenil ning kolmas koht kuulus Audi Coupel sõitnud Ronald Reisinile.

Urmo Aava noortesprindi karikasarja kaheksast etapist on tänaseks sõidetud pooled. Klassis J16 on sarja liider Markus Abram 8-punktilise eduga Rein Kochi ees. J18 klassis on enim punkte kogunud Rivo Vähi, temast kuue punkti kaugusel on Rait Vakrõõm. Klassis V16 on võitlus kõige tasavägisem - võrdse skooriga on juhtimas Martin Kangur ja Sander Pärn, Siim Plangi on neist vaid nelja punkti kaugusel. V18 klassis on enim punkte kirjas Kristen Kelemendil.

Noortesprindi karikasarja viies etapp toimub Elva Autospordiklubi korraldusel juuni algul Tartus.