Mullune võitja pidi tänavu tunnistama soomlase paremust

«Saaremaa sprint on Eesti meistrisarja tippüritus»

Ott Tänak stardib kodurajal kindla favoriidina

Orikülas kohtub Eesti ja Soome rallisprindi paremik

Mika Kosunen stardib 520-hobujõulisel Mitsubishil

Mika Kosunen Mitsubishil. Foto: Indro Mäe
16. juunil Oriküla paarisrajal peetud kümnenda rahvusvahelise Saaremaa rallisprindi võitis Mitsubishil võistelnud soomlane Mika Kosunen. Mullune võitja Andres Kask lõpetas sõidu teise kohaga.

Eesti rallisprindi meistrivõistluste viiendal etapil saavutas 4WD klassis ülekaaluka võidu Mika Kosunen (Mitsubishi Colt Evo). Et soomlase võistlusauto oli teistest võistlusmasinaist peajagu üle, jäi eestlaste osaks jagada poodiumi madalamad astmed.

Kuigi Andres Kask (Subaru Impreza) pidi avavoorus tunnistama mitmete konkurentide paremust, õnnestus tal teises ja kolmandas sõidus kaasmaalasi edestada. Kokkuvõttes kuulus Kasele teine koht. Kolmanda tulemuse sai neljarattaveoliste arvestusklassis kirja saarlane Henry Ots (Mitsubishi Lancer Evo 6). Tabeliliider Ago Ahu (Subaru Impreza) oli kokkuvõttes neljas.

Kaherattaveoliste ralliautode masinaklassis saavutas võidu meistrivõistluste liider Ott Tänak (Renault Clio). Kodurajal võistelnud saarlane võitis esimese ja teise vooru ning loobus kindlustatud etapivõiduga kolmandas sõidus osalemisest. Tihedas konkurentsis saavutas teise koha Marko Kasepõld (Lada Samara) ja kolmanda koha Hendrik Kers (Renault Clio).

Tänavu kolmandat korda sprindivõistlusel osalenud Arvo Ojaperv võiduheitlusesse sekkuda ei suutnud - juba avavoorus tuli tal võistlus auto üle katuse paiskumise tõttu pooleli jätta.

2WD ERK klassis, kus võttis mõõtu 19 võistlejat, osutus parimaks Mario Karuse (Opel Astra). Valgalane kindlustas etapivõidu esimese ja teise vooru võiduga. Teise kohaga lõpetas Saaremaa rallisprindi selles arvestuses Asso Ojandu (Lada Samara). Kolmas oli Margus Jamnes (VAZ 2108).

Kuni 16-aastaste noorte arvestuses jõudsid poodiumile Aava - Sikk noorte rallitiimi võistlejad Martin Kangur, Karl Kruuda ja Sander Pärn. Kuni 18-aastaste masinaklassis saavutas etapivõidu Tiit Rattasep (Honda Civic Type-R). Tänavu väga head kiirust näidanud Kaspar Koitla (Lada Samara) oli teine ja Kristen Kelement (Citroen C2) kolmas.

Veoautode klassis noppis etapivõidu sarja liider Helmut Uusmägi. Aare Müil oli teine ja Peeter Silde kolmas.