Villu Teearu
22. august 2007 7:47
Loe kommentaare (5)

Pärnu superkrossi säravaim täht oli Karl Raudsepp

Foto: Peeter LumistePühapäeval, 19. augustil sõitsid Pärnumaal Audru ringrajal taaskord superkrossi autod. Koos juunioride klassiga viidi samas läbi Eesti noorte ringraja meistrivõistluste üheksas ja kümnes etapp.

Noorteklassis ei andnud teistele suurt sõnaõigust nooruke Tartu võidusõitja Karl Raudsepp (Honda Civic), kes võitis nii kvalifikatsiooni kui ka mõlemad finaalid. Teise koha sai Janno Õis (Honda Civic) ja kolmanda Martin Seppam (VW Golf).

Juunioride arvestuses oli kiireim Erik Raudsepp (Honda Civic). Oma noorema venna Karli edu korrates võites ta nii kvalifikatsiooni kui ka mõlemad finaalsõidud. Teise tulemuse sai kirja Heigo Kriibi (VW Golf II) ja kolmanda Grete Männikus (VW Golf).

Esirattaveoliste autode klassis pakkusid võistlejad publikule palju põnevust. Esimeses finaalis kemplesid Ain Heamäe (VW Golf) ja Margus Suigusaar (Opel Astra) pidevalt võidu nimel. Ka teine poolfinaal lõpetati samas järjestuses - Heamäe ees, Suigusaar järel. See andis etapi kokkuvõttes esikohapunktid Heamäele ja teise koha punktid Suigusaarele. Kolmanda koha karika võitis Kaido Orav (VW Golf).

Tagarattaveoliste autode arvestuklassis oli Andrus Karu (VAZ 2105) see, kellele teised vastu ei saanud. Ruve Veski (VAZ 2107) tuli kokkuvõttes teisele kohale. Parima kvalifikatsiooniaja teinud Kevo Kärp (VAZ 2101) pidi leppima kolmanda kohaga.

Vabaklassis oli seekord rajal 13 võidusõitjat. Nagu tavaks on saanud, siis just selles klassis on superkrossitajatele tulnud konkurentsi pakkuma ohtralt ainult ringrajale orienteeritud võidusõitjaid.

Etapi kokkuvõttes tuli esikohale Margus Pihlak (Alfa Romeo 156). Teine oli Roland Feodorov (Honda Civic VTi) ja kolmas Egon Tuulik (Ford Escort). Statistiliselt saanuks Tuulik just superkrossi arvestuse esimese karika, sest esimese kahe koha hõivanud kiired noormehed on orienteerinud oma võidusõitja karjääri ainult ringrajale.

Superfinaali kiireim oli Margus Pihlak, Ronald Reisini ja Margus Suigusaare ees.

Noorte ringraja meistrivõistluste üheksandal etapil juhtis sõitu Karl Raudsepp, kuid viimasel ringil sai temast mööda Volkswagenil võistelnud Mihkel Selberg. Kohtunikud ei pidanud Selbergi möödasõitu aga puhtaks ja otsustasid tema ajale liita 10 sekundit. See oleks Tallinna noormehe kukutanud teisele kohale, kuid et otsuse suhtes esitati apellatsioon, siis üheksanda etapi karikad jäid välja andmata - oodatakse apellatsioonikogu otsust.

Kümnendal etapil võttis võidu Mihkel Selberg Karl Raudsepa ees. Kolmandaks tuli Erik Raudsepp.

Peatselt naasevad superkrossiautod krossiradadele ja asfaldil enne järgmist hooaega karikasarja raames enam mõõtu ei võeta. Järgmine etapp toimub 2. septembril Taali krossirajal, kus lisaks superkrossi kümnendale etapile viiakse läbi ka veoautokrossi Eesti meistrivõistluste etapp.