25. august 2007 23:30

Laupäeval sõideti Koeru ligidal rahvasprinti

Silt kasutas Palmi eksimuse ära ja võttis võidu

Laupäeval toimub Vao külas rahvasprindi võistlus

Vao Külaseltsi korraldusel peeti Koeru vallas neljas Vao rahvasprint "Vao ülestõus 1+1". 25. augusti südapäeval alanud võistluse tegi kaheksas arvestusklassis kaasa kokku 104 võistlejat.

Kõige kõvem lahing käis Vao rahvasprindil Moskvitšide klassis, kus osales 39 sõitjat. Juba avavoorus said paljud "mossed" šikaanides tublisti räsida ning vähemasti viis autot maandus kraavis.

Moskvich Liiga sprindikarika kaheksanda etapi maksimumpunktid noppis Janar Nagel, kellele pakkusid tublit konkurentsi Tauno Aarma, Taivo Sisas, Marko Kukuškin ja Rain Pruul.

Kõige kõvemat vastupanu osutas klassivõitjale Sisas, kes pidi konkurendi paremust tunnistama kokkuvõttes vähem kui poole sekundiga. Kolmandana pääses poodiumile Kukuškin.

2WDb klassis osutusid parimaiks Gert Aasmäe, Raido Tonts ja Andrus Toom. Klassis 2WDa saavutas võidu Martin Merelaid. Teine oli Mati Kutser, kolmas Kristjan Kask.

Naisi oli sel korral omavahel mõõtu võtmas seitse. Tubli eduga sai kaasvõistlejaist jagu Sirje Potisepp. Teise ja kolmanda koha heitluses edestas Inger Tuur ja Kati Riidakut, kusjuures ajaliselt jäi võistlejaid kokkuvõttes lahutama vaid 0,33 sekundit.

Klassis J18, kus võistles kolm kuni 18-aastast noort, jagunesid kohad järgnevalt: esimene Steven Viilo, teine Timo Heiskonen, kolmas Madis Kruusma. Kuni 16-aastaste vanuserühmas osutus kaheksa sõitja seast parimaks Tony Võsur, kelle järel pääsesid poodiumile veel Heigo Sep ja Robert Luts.

Kaherattaveoliste sportautode arvestuses võitis Vao rahvasprindi Keio Rubli. Teise koha saavutas 2WD sport klassis Rivo Vähi, kolmas oli Reemo Michelson.

Neljarattaveoliste autode klassis pääsesid poodiumile Tarmo Silt, Helmet Palm ja Allan Kiviselg.