05. september 2007 15:17

Noored kihutasid lennuvälja märjal betoonil võidu

Noorte rallisprindi karikavõistlused jätkuvad Haapsalus

2. septembril peeti Läänemaal Kiltsi lennuvälja territooriumil Urmo Aava noorte rallisprindi karikavõistluste seitsmes etapp, kus neljas arvestusklassis osales kokku 47 sõitjat Eestist ja Soomest.

Tänavasõiduautodega võistelnud kuni 16-aastaste arvestuses pääsesid poodiumile Hondadel võistelnud noored. Klassivõidu saavutas Haapsalus Rauno-Olavi Ruut. Teine oli Mihkel Riiman ja kolmas Markus Abram.

Viimase, Elvas sõidetava etapi eel on sarja liider Markus Abram 61 punktiga. Talle järgnevad Rein Koch 46 ja Rauno-Olavi Ruut 36 punktiga. Võrdselt 31 punkti on tänavu kogunud Mihkel Riiman ja Tony Võsur.

J18 klassis saavutas etapivõidu Joosep Laiksoo. Sarja liidril Rivo Vähil läks esimene sõiduvoor untsu ning tal tuli sel korral leppida teise kohaga kolmandaks platseerunud Kaarel Ploomi ees. Punkte on kuni 18-aastased võistlejad Urmo Aava noorte rallisprindi karikasarjas kogunud vastavalt: Rivo Vähi 61, Joosep Laiksoo 54, Rait Vakrõõm 47 ja Kaarel Ploom 26.

Kuni 16-aastaste vabaklassis pakkusid eestlastele konkurentsi ka soomlased Santeri Jokinen ja Samuli Vuorisalo. Paraku kumbki soomlastest Haapsalu võistluselt tulemust kirja ei saanud.

V16 klassis pääsesid poodiumile Siim Plangi, Sander Pärn ja Allan Popov. Punktiseis Haapsalu etapi järel on selles arvestuses võrdlemisi tasavägine. Siim Plangil on kirjas 54, liidrikohalt teiseks langenud Martin Kanguril 52 ja Sander Pärnal kolmandana 51 punkti.

Klassis V18 saatis edu Kristen Kelementi, kes kogus täiendavalt 11 punkti ning suurendas oma edu teiseks tulnud Kaspar Koitla ees kümnele punktile. Kolmanda tulemusega lõpetas Haapsalus peetud osavõistluse Tanel Kasesalu, kes karikasarjas paikneb 26 punktiga neljandal kohal.

Punktitabelisse sai sel korral vaid kaks punkti juurde Otto Täht, kes Haapsalu osavõistluse tegi kaasa Roland Murakase Toyota Yarisel. Karikasarjas paikneb tartlane seitsme etapi järel 39 punktiga kolmandal kohal.