Loe kommentaare (1)

Tabasalu ringrajal osutus kiireimaks Henri Raide

Algas registreerimine võistlusele BMW Autocrossing

Henri Raide Mitsubishi Lanceril. Foto: Peeter Lumiste
15. septembril peeti Tabasalu ringrajal heategevuslik vigursõiduvõistlus "BMW Autocrossing 2007". Mõõtu võeti viies arvestusklassis kahel erineval rajal - nn suurel ja väikesel ringil.

Üle 1800 cm³ mootori töömahuga tänavasõiduautode klassis saavutas esikoha Henri Raide (Mitsubishi Lancer Evo 6). Teise kohaga lõpetas võistluse Virgo Arge (Mitsubishi Lancer Evo 8), kes jäi võitjale alla 0,6 sekundiga. Kolmanda tulemuse sai kirja Allan Kiviselg (Mitsubishi Lancer Evo 8).

Virgo Arge sõnas, et ürituse korraldus oli tasemel, kuid heitlikud ilmaolud tegid sõidu võrdlemisi keeruliseks. "Avavoor sõideti lausvihmas, viimane voor juba kuival asfaldil. Trajektoorivalik oli seetõttu keeruline," sõnas AS United Motorsi ja MTÜ Eesti BMW Klubi poolt korraldatud vigursõiduvõistlusel osalenud saarlane.

Väiksema mootorikubatuuriga tänavasõiduautodel saavutas suurel ringil võidu Honda Civicul kihutanud Rauno-Olavi Ruut. Teine oli Veiko Veldemann, samuti Honda Civicul ja kolmas Rain Kõµnnusaar (VW Golf II 16V GTI).

Viie osavõtjaga naisteklassis osutus parimaks Alisa Kitsas. Volkswagen Golfil sõitnud piloot edestas konkurente kõigis kolmes sõiduvoorus ja kindlustas esikoha 4,6 sekundilise eduga Nissan Sunnyl sõitnud Maila Vaheri ees. Kolmanda kohaga lõpetas uuenduskuuri läbinud ringrajal peetud võistluse Sirje Potisepp Nissan Sunnyl.