Joosep Laiksoo: Isa ütles, et ma sõidan nagu mingi eit

Nädalavahetusel toimub Harjumaal rahvaralli

Algas võistlejate registreerimine Koolisügise rallile

Allan Popov - Aivar Järvet Laitse kiiruskatsel. Foto: Erik Lepikson
Harjumaal peetud rahvarallil saavutas pingelises duellis Virgo Argega esikoha Ranno Bundsen. Võistluse säravaimaks täheks võib aga pidada üldarvestuses neljanda koha saavutanud Allan Popovi.

22. septembril peetud rahvaralli avakatse võitsid noorteklassis võistelnud Allan Popov - Aivar Järvet. Sellega kerkis Mitsubishi Coldil osalenud rallipaar nõndanimetatud jorjenite-joonistamise-katse järel liidrikohale.

Järgmisel katsel Laitses tõrjusid 4WD autol kihutanud Ranno Bundsen - Marko Kasepõld kõigi kaasvõistlejate rünnaku ning kerkisid üldarvestuses esikohale. Seitsmenda katse järel langes Subaru Imprezal sõitnud ekipaaž üldises paremusjärjestuses koha võrra, kui liidriohjad haarasid Virgo Arge - Rando Aav (Mitsubishi Lancer Evo 8). Nii Bundsen kui ka Popov kaotasid sel hetkel absoluutarvestuse parimaile täpselt sekundiga.

Eelviimasel katsel pingestus olukord üldvõitu jahtinud võistluspaaride vahel veelgi. Viimase katse eel edestas Arge Bundsenit vaid 0,1 sekundiga. Noortearvestuse parimaist omakorda möödusid aga Tarmo Silt - Kaupo Kukk (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Viimasel kiiruskatsel osutusid parimaks Ranno Bundsen - Marko Kasepõld. 1,4 sekundiline edu Vasalemma katsel lähimate konkurentide Arge ja Aava ees tagas neile ka üldvõidu. Silt - Kukk jäid võitjaile kokkuvõttes alla 7 sekundiga.

Rallit väga tempokalt alustanud ja kaks katset võitnud Allan Popov ja Aivar Järvet olid kokkuvõttes neljandad. Kaotust võitjaile kogunes 16,7 sekundit.

"Kahju, et Jaanimäe katset ei olnud sees. Oleksime hea meelega seal teistega rinda pistnud. Aga üldiselt oli võistlus katsete osas viimasepeal - need olid ideaalsed! Ja ralli oli hea," rääkis Allan Popovi kaardilugeja. Ta lisas, et tõrvatilk meepotis oli vaid nigelalt koostatud rajalegend: "Olen koos Allani isa Slavaga mõnegi ralli sõitnud, kuid nii kehvat ülesõidulegendi ei ole veel kohanud."

Ralli lõppedes nõustus aga nii tema kui ka paljud teised võistlejad, et tegu oli hea võistlusega.