Villu Teearu
27. september 2007 5:22

Audru ringrajal sõideti superkrossi eelviimane etapp

Superkrossi etapp toimub Taali asemel Audrus

23. septembril peeti Audru ringrajal superkrossi üheteistkümnes etapp, kus osales 37 sõitjat. Võistlusele andis rahvusvahelise varjundi noorvõistleja Nikolai Martsenko, kes osales küll väljaspool arvestust.

Superkrossi karikasarja üheteistkümnes etapp pidi esmalt toimuma Valgas, kuid kuna seal otsustati raja olukorra tõttu mitte sõitu teha, siis plaaniti võidu sõita Taali krossirajal. Vihmaperioodist tingituna ei saanud aga ka Taalis sõitu läbi viia ja sõit otsustati korraldada Pärnumaal Audru ringrajal. Võistlus peeti autokrossi reeglite järgi ning kuulub superkrossi autokrossi etappidega ühte "komplekti"

Nagu tavaks saanud, siis kõige osavõtjaterohkem oli selgi korral noorteklass. Kvalifikatsioonsõidu võitis Karl Raudsepp. Honda Civicul võistelnud tartlasele andis see esimeses poolfinaalis parima stardikoha, kuid stardirüseluses sõideti tema autole tagant sedavõrd rängalt otsa, et rattakoopad surusid end vastu taharehve ja nii oli võimatu edasi sõita.

Esimese poolfinaali võidu võttis külalisvõistleja Nikolai Martsenko (Citroen Saxo), kes osales väljaspool superkrossi arvestust. Teise poolfinaali võidu noppis Janno Õis (VW Golf). Kahe poolfinaali tulemuste summeerimisel kuulus võit Martsenkole, teiseks tuli Õis ja kolmandaks Sander Palmiste (VW Golf).

Juunioreid oli etapil võistlemas kolm. Erik Raudsepp (Honda Civic) noppis nii kvalifikatsioonsõidu kui ka teiste sõitude võidud ja temale kuulus auga väljateenitud esikoht. Teiseks tuli Heigo Kriibi (VW Golf) ja kolmandaks Taavi Ilves (Honda Civic).

Esisillaveoliste autode arvestuses oli kvalifikatsioonis kiireim Ain Heamäe (VW Golf), kes võitis ka esimese poolfinaali, kuid rohkem pärnakas oma autot stardijoonele ei ajanudki, mistõttu tuli tal leppida etapi kaheksanda koha punktidega.

Etapivõidu sai Tauri Jaanson (Opel Astra). Teiseks tuli Kaido Orav (VW Golf) ja kolmanda pjedestaalikoha hõivas Margus Suigusaar (Opel Astra).

Tagarattaveoliste autode klassis oli päeva kiireim Kevo Kärp (VAZ 2101). Kalmer Vaht (VAZ 2101) tuli teiseks ja Keio Serbin (VAZ 2101) kolmandaks.

Nagu ringrajavõitlustel tavaks, siis pakkusid ka seekord superkrossitajatele konkurentsi ringrajasõitjad. Seekord suutis Roland Feodorov (Honda Civic VTi) Margus Tammoja (Honda Civic) rünnakud tõrjuda ja astuda poodiumi kõrgemale astmele. Tammoja sai teise koha ja Kristjan Heamäe (VW Golf) kolmanda.

Meeskondlikult oli seekordsel osavõistlusel parim Honda Pluss, teiseks tuli Provintsi Transport ja kolmandaks Ligur Racing.