22. mai 2003 1:03

Kümnekordne tšempion alustas hooaega raevukalt

Luis Monteiro ootab võistlust kodurajal

Kenneth Hansen.
Kenneth Hansen võitis läinud nädalavahetusel toimunud Euroopa rallikrossi meistrivõistluste avaetapi, mis toimus Portugalis Eurocircuito de Lousada's, 35 kilomeetrit Oportost põhjas. Valitsev Euroopa meister võitis Citroen Xsaral kolmest sõidust kaks ja juhtis finaalsõidus algusest lõpuni.

Esimeses divisionis võistelnud Kenneth Hansenile pidi alla vanduma Peugeot 206-l võistelnud Jean-Luc Pailler, saades teise koha. Kolmanda koha saavutas Per Eklund, Saabil.

Esimeses sõidus üllatas 35-aastast Hansenit Jos Kuypers, võttes ülinapi võidu autol Ford Focus RS 2000. Citroen Xaral võistelnud rootslane sai teise aja edestades kolmandaks tulnud Jean-Luc Pailleri.

Hansen võttis teises sõidus revanši ja sel korral oli teine mees Jean-Luc Pailler ning Per Johannson kolmas, olles oma Hyundaiga esimestel tigedalt kannul. Esimese raundi võitja Jos Kuypers oli neljas ning Eklund viies.

Kolmanda sõidu võitis samuti Hansen. Jean-Luc Pailler saavutas teise, ning Eklund kolmanda koha.

Kenneth Hanseni debüüt rallikrossis oli aastal 1983, kui mees alustas võidusõitjakarjääri kodumaal. Neli aastat hiljem startis Kenneth rahvusvahelistel võistlustel, kus teda tänini on saatnud edu. 42-aastane rootslane on kümnekordne Euroopa meister ja samuti kümnekordne Rootsi rallikrossi tšempion.

Esimese divisjoni punktiarvestus
1. Kenneth Hansen (Citroen Xsara) - 2
2. Jean-Luc Pailler (Peugeot 206) - 4
3. Jos Kuypers (Ford Focus) - 5
4. Per Eklund (Saab 9,3) - 6

Rootslasi kroonis edu ka teises divisjonis, kui Marcus Nilsson võitis sõidu Peugeot 206 GTi'l. Raskes finaalis võitis ta oma Skandinaavia kolleegi Jussi Pinomäkit (Renault Clio Sport 2.0 16V).

25-aastane Pinomäki võitis esimese sõidu Paulo Barrose (Opel Astra) ja Haralt Sachwehi (samuti Astra) ees. Luis Monterem, kes pidi esimeses sõidus leppima seitsmenda kohaga, võitis teise sõidu. Honda Civicul võistelnud Andy Martin oli teine ja Marcus Nilsson Peugeot'l kolmas.

Kolmandas sõidus oli taas kiireim mees kodurajal Renault Cliol kihutanud Monteiro. Kahe sõidu võidud tõid portugallasele ka võidu teises divisjonis.