13. jaanuar 2008 2:50

Mads Østberg alustas kodust rallihooaega võiduga

Ralli võitjad. Foto: Repro12. jaanuaril peetud Norra autoralli meistrivõistluste avaetapil saavutasid võidu Subarul sõitnud Mads Østberg - Ole Kristian Unnerud. Rallipaar edestas lähimaid konkurente enam kui pooleteise minutiga.

Mountain Rally nimelisel võistlusel noppis ülekaaluka võidu 20-aastane Mads Østberg. Koos Ole Kristian Unnerudiga võistelnud norralane tõusis ralli liidriks teise kiiruskatse järel.

Ralli avakatsel parimat aega näidanud 18-aastane Andreas Mikkelsen möödus rivaalist taas neljandal katsel, ent seitsmendal katsel kogetud ebaõnn kukutas ta viimase katse eel võidukonkurentsist. Andreas Mikkelsen ja Ola Fløene (Ford Focus WRC 06) lõpetasid võistluse kokkuvõttes kolmandal kohal, jäädes liidreist viie minuti kaugusele. Teise tulemuse said kirja Anders Grøndal - Maria Andersson (Subaru Impreza WRC), kes jäid võitjapaarile alla ühe minuti ja 33,9 sekundiga.

Tänavu autoralli MM-sarjas osalevatest pilootidest tegid Norra meistrisarja avaetapi lisaks Andreas Mikkelsenile kaasa ka Conrad Rautenbach ja Henning Solberg. Koos inglasest kaardilugeja David Senioriga Ford Focus WRC-l võistelnud 22-aastane Zimbabwest pärit rallisõitja lõpetas võistluse kaheksanda kohaga, Ford Fiestal kihutanud norralased Henning Solberg ja Cato Menkerud platseerusid kokkuvõttes 15. kohale.

Norra autoralli meistrivõistluste järgmine etapp peetakse 16. veebruaril.