Gross Arctic rallil paarikümne parema hulgas

Eestlased osalevad Põhja-Soomes Arctic rallil

Pettai alustab hooaega Soomes uue kaardilugejaga

Arctic rallil antakse rajaga tutvumiseks vabad käed

Soome autoralli meistrivõistluste avaetapi esimese võistluspäeva lõpetasid liidrikohal Juha Salo - Mika Stenberg, kes kasvatasid kuue kiiruskatsega oma edu lähimate jälitajate ees 36,4 sekundiliseks.

N-rühma Mitsubishil võistlevad Juha Salo ja Mika Stenberg võitsid reedel kavas olnud kuuest katsest viis. Vaid päeva viimasel lisakatsel pidid liidrid tunnistama konkurentide Kosti Katajamäki ja Lasse Hirvijärvi paremust.

Päeva kokkuvõttes jäid liidriks Juha Salo - Mika Stenberg 36,4 sekundilise eduga võistluspaari Jari Ketomaa - Miika Teiskonen ees. Kosti Katajamäki - Lasse Hirvijärvi kaotasid parimaile 49 sekundit.

Eestlastel erilist põhjust rõõmustamiseks ei olnud. Georg Gross - Madis Halling platseerusid avapäeva lõpuks 29. kohale, kaotades liiderpaarile seitse minutit ja 17,3 sekundit. Priit Pettai - Priit Kinnunen kogusid kaotust 11 ja pool minutit ning olid sellega 38. kohal.

Arctic Lapland ralli esimest päeva alustasid heas tempos Opel Kadetil historic-autode arvestuses võistlevad Alar Hermanson - Heiti Laast. Kolmelt katselt said nad kirja kahel korral viienda ja ühel korral neljanda aja, kuid neljandal katsel ilmnenud elektrisüsteemi tõrgete tõttu tuli meestel sõit katki jätta. Eestlased jätkavad täna võistlust nn superally-süsteemis.

Rovaniemis sõidetava ralli teisel päeval on kavas kuus kiiruskatset, neist viimasele antakse start orienteeruvalt kell pool neli päeval. Poodiumile jõuab esimene võistlusauto kell veerand viis.