Hooaja avaetapi Põlvas võitis Margus Murakas

Autoralli meistrisarjas jagati esimesed punktid

Eesti autoralli meistrivõistlused algavad Põlvas

Põlva talverallile registreerus üle saja võistluspaari

Balti riikide rallietapid peetakse samal päeval

Sander Pärn: Põlva rallile soovin kindlasti minna!

Tänavu möödub 30 aastat esimesest autorallist Põlvas

Mitsubishil võistelnud Margus Murakas ja Silver Kütt Karaski hüppel. Foto: Jaanus Pähn
23. veebruaril Kanepi ümbruses sõidetud Eesti autoralli meistri- ja karikavõistluste avaetapi võitsid Margus Murakas ja Silver Kütt, kes asusid liidripositsioonile juba esimesel kiiruskatsel.

Mitsubishi Lanceril võistelnud Margus Murakas tundis ralli lõppedes rõõmu, et suutis üle pika aja taas poodiumi kõrgeimale kohale tõusta. Tema sõnul aitas võidule kaasa sobiva seadistuse leidmine: "Kui aasta tagasi N-rühma võistlema asudes tundus auto alajuhitav, siis praegu oleme saanud seadistuse paika."

Teise koha saavutasid Põlvas peetud autorallil Margus Remmak - Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo 9), kes jäid võitjaile alla 19,1 sekundiga. Kolmanda tulemusega lõpetasid võistluse saarlased Ott Tänak - Raigo Mõlder (Subaru Impreza WRX STi).

Ralli lõpuks tõusid neljandaks Egon Kaur - Simo
Koskinen
(Subaru Impreza WRX STi), kes kaotasid aega rehvipurunemise tõttu neljandal kiiruskatsel. Külalisvõistlejaist osutusid parimaiks lätlased Janis Vorobjovs - Gunits Ervalds (Mitsubishi Lancer Evo 9), kes platseerusid üldises paremusjärjestuses viiendale kohale rahvuskaaslaste Mārtiņš Būčinsi ja Renars Francise (Mitsubishi Lancer Evo 9) ees.

Viimast kiiruskatset esikohast vaid 1,9-sekundi kaugusel alustanud Rainer Aus - Kristo Kraag (Mitsubishi Lancer Evo 9) jäid kinni rajaäärsesse lumehange ning sealt väljasaamisele kulus neil enam kui viis minutit. Kokkuvõttes kuulus valitsevaile Eesti meistreile absoluutarvestuses 24. koht.

Põlva talverallil sõideti kokku kuus kiiruskatset. Esialgu planeeritud kaheksast tuli pehmete teede tõttu ära jätta kaks.