Loeb katkestas võistluse, Aava kerkis viiendale kohale

Autoralli juunioride meistrivõistluste punktiseis pärast 2008. a 2. etappi

Jaan Mölder oli hädas tehniliste probleemidega

Sordo Jordaania ralli liider, Aava kuuendal kohal

Jaan Mölder lõpetas ralli avapäeva teise kohaga

Jordaania ralli liidrid Dani Sordo - Marc Marti Citroenil. Foto: Willy Weyens
Jordaania MM-ralli teine võistluspäev oli täis ärevust. Hommikul uueks liidriks tõusnud Sebastien Loeb katkestas võistluse 11. katse järel toimunud avarii tõttu, korra juhtisid rallit Fordi sõitjad.

Liidrikohale tõusis Jordaania ralli teise päeva esimese katse järel Citroeni rallipaar Sebastien Loeb - Daniel Elena, kuid rõõmu ei jagunud kauaks. Pärast üheteistkümnendat katset sattus nende rallimasin ülesõidul laupkokkupõrkesse teise võistlusautoga, milles istusid Conrad Rautenbach - David Senior. Mõlemad Citroen C4 WRC ralliautod said sedavõrd vigastada, et sõidu jätkamine osutus võimatuks.

Tiimikaaslastest favoriitide katkestamise järel tõusid uuesti liidrikohale avapäeval head tempot arendanud Dani Sordo - Marc Marti, ent 13ndal lisakatsel möödusid neist Fordi tiimi võistluspaarid Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila ning Mikko Hirvonen - Jarmo Lehtinen. Päeva viimasel katsel suutsid hispaanlased taas soomlastest jagu saada ning kerkisid 16 läbitud katse järel taas esikohale.

Sordo ja Marti edu Latvala ja Anttila ees jäi 8,5 sekundile. Hirvonen - Lehtinen kaotasid liidreile 10,4 sekundit.

Neljanda kohaga lõpetasid teise võistluspäeva Subaru võistlejad Chris Atkinson - Stephane Prevot, kel kogunes kaotust kiireimatele kaks minutit. Avapäeva järel kuuendat kohta hoidnud Urmo Aava - Kuldar Sikk platseerusid viiendaks. Autol Citroen C4 võistlevad eestlased jäid liidreile alla kolme minuti ja 7,2 sekundiga.

Suzukil sõitev rallipaar Jaan Mölder - Frederic Miclotte oli 16 kiiruskatse järel üldises paremusjärjestuses 13. kohal. Juunioride arvestuses langeti teisel rallipäeval kolmandaks.