Türi rahvasprint pakkus võistlejaile uusi kogemusi

Lembit Nõlvak alistas rahvasprindil kõik rivaalid

Türi Auto-Motoklubi korraldab rahvasprindi

Marko Virkoja Mitsubishi Lanceril. Foto: Kaido Saul
26. aprillil organiseeris Türi Auto-Motoklubi Järvamaal rahvasprindi. Türi linnas peetud võidusõidu korraldus teenis kiidusõnu ning võistluse juhi Argo Kuutoki hinnangul võib ürituse lugeda kordaläinuks.

"Võistlus läks minu nägemust mööda korda," jäi Argo Kuutok rahule. "Pealtvaatajaid oli palju, aga samas osavõtjaid tuli kohale kõvasti vähem, kui nimekirjas oli."

Kuues võistlusklassis tegi asfaltkattega rajal sõidetud rahvasprindi kaasa kokku 84 osavõtjat. Kõige enam oli võistlejaid klassis 2WD-V, kokku 20. Kõige vähem sõitjaid tegi sprindi kaasa naisteklassis.

"Võistlus algas turvalintide purunemise ja heinapallide lennuga. Rajal erilisi intsidente ei olnud. Välja arvatud teise vooru viimane Moskvitš, mis suutis mõnikümmend meetrit enne finišit ennast katusele keerata," rääkis võistluse juht.

Neljarattaveoliste autode arvestusklassis saavutas võidu Lembit Nõlvak. Autol BMW 335 XI võistelnud mees edestas napilt teise tulemuse kirja saanud Ranno Bundsenit, kes sel korral osales võistlusel Mitsubishi Lanceril. Kolmanda kohaga lõpetas Türi rahvasprindi samuti Mitsubishil sõitnud Helmet Palm.

Kaherattaveoliste sportautode klassis mahtusid esikolmikusse Hondadel võistelnud Markus Abram ja David Sultanjants ning Lada Samaral kihutanud Jaan Pettai.

2WD-S klassis saavutasid parimad kohad BMW-tüüpi autodel võistelnud mehed. Esimene oli Gert Aasmäe, teine Jaanus Piller ja kolmas Alo Põder.

Väga pingelises konkurentsis saavutas 2WD-V klassi võidu kahes voorus parimat aega näidanud Alar Laine. Teise tulemuse kirja saanud Ott Reinaas jäi klassivõitjale alla 0,08 sekundiga. Kolmas oli Taavi Riit.

Nelja naise omavahelises konkurentsis osutus parimaks Nissanil võistelnud Sirje Potisepp. Teise tulemuse sai kirja autol Peugeot 206 sõitnud Inger Tuur, kolmas oli Maila Vaher Nissanil.

Moskvitšide arvestusklassis jõudsid poodiumile Marko Kukuškin, Ahto Moor ja Ruslan Plešanov.

"Tagasiside võistlejatelt oli positiivne ja kiideti rada. Mina jäin rahule, esimese korra kohta üsna hea," võttis võistluse juht Argo Kuutok sündmuse paari lausesse kokku. Osavõtjate sõnul osutus sõit huvitavaks, kuna võistlustrass oli uus ja pakkus seeläbi värskeid kogemusi.