30. aprill 2008 1:02
Loe kommentaare (2)

Smiltene autokross oli eestlaste jaoks edukas

Foto: Erakogu27. aprillil sõideti Lätis Smiltenes korraga esimene etapp nii Läti autokrossi meistrivõistlustes ja Balti meistrivõistlustes Division 3A bagidele, kui ka Virši A ühises karikavõistluses veoautodele.

Eestlastele sai Smiltene autokrossil pöialt hoida bagide ning veoautode sõitudes. Kummaski võistlusklassis tuli ka võit just Eestisse.

Bagide arvestuses registreeris end hooaja avavõistlusele kokku 11 sõitjat, sealhulgas kolm eestlast. Sel hooajal on veidi muudetud võistluste formaati. Kui varem peeti olenevalt sõitjate arvust kas lihtsalt 2 eelsõitu või 2 poolfinaali, siis nüüd peetakse sarnaselt Euroopa meistrivõistlustega 3 eelsõitu, mille tulemustest arvatakse halvim maha ning mille põhjal pannakse kokku A- ja B-finaalide stardijärjestus.

Esimesse eelsõitu jagati stardikohad nagu varemgi - ajasõitude tulemusena. Kiireima aja ning parima stardipositsiooni saavutas Aivo Allik. Paremuselt teine ja kolmas olid vastavalt Maido Ruusmann ja Guntis Klavinš. Kolmandal eestlasel, Kristjan Rajamäel, purunes ajasõidus käiguvahetuse hoovastik ning tema pidi seetõttu sõitu alustama viimasest stardiruudust.

Esimese eelsõidu võitis Ruusmann, kes võistleb uuenduskuuri läbinud bagiga, millele arendustöö käigus paigaldati varasemaga võrreldes veidi võimsam Kawasaki ZX-14 mootor. Teiseks tuli Guntis Klavinš ja kolmandaks Davis Aupe. Allikul oli küll probleeme käigukastiga, kuid ta suutis siiski sõidu lõpetada. Rajamäe seevastu katkestas.

Ka teise eelsõidu võitis Ruusmann, teine oli seekord Aupe ja kolmas võistluste debütant lätlane Maris Licis. Kuna kolme eelsõidu tulemustest arvatakse halvim maha, siis oli Ruusmann omale finaaliks parima stardikoha juba kindlustanud ning kolmandasse sõitu ei läinudki.

Viimase eelsõidu võitis Aupe, teine oli Licis ja kolmas Klavinš. Finaali võitis ootuspäraselt eelmise aasta Balti meister Ruusmann Aupe ees. Kolmandaks tuli Oskars Eglitis, kes edestas napilt Allikut. Rajamäe finaaliks autot korda ei saanud ja pidi seetõttu leppima kokkuvõttes seitsmenda kohaga.

Veoautode GAZ 51/52 ja 53 masinaklassis hõivasid eestlased kõik poodiumikohad. Autol GAZ 53 võistelnud Mikk Mäesaar ja Vaiko Samm olid vastavalt esimene ja teine ning autol GAZ 51 sõitnud Ott Kevvai kolmas. Ülejäänud eesti võistlejatest oli Mait Mäesaar viies, Birger Rasmussen seitsmes, Taavi Pindis kaheksas, Kristo Laadre üheteistkümnes, Kaimar Valner neljateistkümnes ning Viljar Kask tulemust kirja ei saanud.