31. mai 2008 22:09

Rallikrossi sarja avavõistlus sõideti Kehalas

Uued reeglid külvavad krossisõitjate seas segadust

Rallikrossi meistrivõistlused algavad Kehalas

Laupäeval, 31. mail toimus Lääne-Virumaal Kehalas Eesti rallikrossi meistrivõistluste esimene etapp. Kruusal sõidetud osavõistluse tegi neljas erinevas võistlusklassis kaasa ühtekokku 27 osalejat.

Eesti rallikrossi klassis ERC osales kaheksa võistlejat. Avaetapi võitis Martin Saar (VW Golf). Eelsõitude tulemuste kohaselt startis Vändra võistleja finaalis esikohalt ning lõpetas sõidu 13-sekundilise eduga teiseks tulnud Sten Oja (VAZ 2108) ees. Kolmas oli Kalle Kask BMW-l.

Esimese eelvooru võitnud Silver Havamaa alustas finaalsõitu teiselt kohalt, kuid oli sunnitud selle juba avaringil katki jätma, sest tema Hondal tuli alt ratas koos amordi, piduriketaste ja kõige sinna juurde kuluvaga. Kuigi tallinlase auto ja teel olevad osad jäid taganttulijatele ette, ei põhjustanud need teistele autodele olulisi vigastusi.

Klassis ERC junior tuli võitjaks Janno Õis (Honda Civic), kes alustas finaali samuti esikohalt. Teine oli Arvo Kask (VW Golf) ning kolmas Sven Kallas (Lada Samara). Finaali teiselt kohalt alustanud Sander Roosimaa sõitis peaaegu terve avaringi esiklaasi katva kapotikaanega. Kuigi tal õnnestus ringi lõpus tülikast segajast vabaneda, pidi ta sõidu viiendal ringil tehniliste probleemide tõttu katkestama.

Klassis ERC standard võttis kindla võidu Sten Karuks (VAZ 2108). Tema edu tagaajajate ees oli üle 20 sekundi. Järgmised viis sõitjat aga rebisid teise ja kolmanda poodiumikoha eest viimaste meetriteni ning lõpetasid sõidu 5,2 sekundi sees. Teisena ületas finišijoone Tauri Jaanson (Opel Astra), kolmas oli Urmo Luts (VW Golf). Neljandaks jäänud Vahur Kupperit lahutas viimasest poodiumikohast vaid pool sekundit.

Klassis Division 1 oli osalemas vaid kaks sõitjat, neist kiirem oli Imre Saks Mitsubishil.

Rallikrossi meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 5. juulil Laitse rajal.