Honda Racing noorteralli võitsid Plangi ja Sarapuu

Honda noorteralli stardirivi avab Hendrik Kers

Tuleval kuul toimub Harjumaal noorteralli etapp

Siim Plangi ja Marek Sarapuu Hondal. Foto: Pille Russi
12. juulil Harjumaal toimunud Honda Racing noorteralli teise etapi võitis 16-aastane Siim Plangi. Koos Marek Sarapuuga Citroenil võistelnud noormees edestas Kaspar Koitlat ligi kuue sekundiga.

1,6-liitrise mootorimahuga Citroenil võistelnud Siim Plangi oli kiireim kolmel lisakatsel. Tema järel kuulusid viis järgmist kohta V21-klassi kuni 21-aastastele sõitjatele, kes võivad võistelda kuni 2-liitrise kubatuuriga autodel.

Teisel kohal lõpetasid võistluse Kaspar Koitla – Rein Jõessar (Honda). Koitla kaotus Plangile oli võistluse lõpus 5,9 sekundit. Kolmandaks tulid Priit Ollino – Silver Kütt (Renault), absoluutarvestuse neljandad ja V21 kolmandad olid Rivo Vähi - Ain Heiskonen (Honda).

"Kiireim võidab, seekord olin lihtsalt see mina," kommenteeris Plangi äsjast rallivõitu. Ta märkis, et erilist heamelt tegi vanemate konkurentide edestamine. "Kergelt see ei tulnud, kuna pidime palju riskima. Valle ründasime ikka päris mitmel korral. Õnne oli meil ka, et igakord ilusti teele jäime."

"Ralli kõige pikem katse oli nauditavaim, seal oli palju huvitavaid kohti," lisas Plangi.

V16-klassis lõpetasid võistluse teisel kohal absoluutarvestuse seitsmendad Sander Pärn – Ken Järveoja (Citroen), V16 kolmandad olid Martin Kangur – Meelis Vooro (Citroen).

V18 kiireimad olid üldarvestuse üheksandad Timo Heiskonen - Andres Ots (Honda), V18 teised olid Sander Tiisler – Gabriel Müürsepp (Honda) ja kolmandad Rein Koch – Andre Vare (Honda).

Noorterallil startis 27 ekipaaži, finišisse jõudis neist 22, sealhulgas ka vahepeal katkestanud ja ralliga taasliitunud sõitjad.

Ainus tõsisem väljasõit ralli jooksul leidis aset kümnendal kiiruskatsel, kui võistluspaari Allan Popov - Aivar Järvet Citroen Saxo S1600 rajalt välja paiskus. Foto: Pille Russi