13. juuli 2008 7:59

Venemaa rallil võidutsesid tänavu taas soomlased

Juho Hänninen - Mikko Markkula autol Peugeot 207 Super 2000. Foto: Repro10.-12. juulil peetud rahvusvahelisel Venemaa rallil saavutasid võidu Juho Hänninen - Mikko Markkula. Mullune võitjapaar Anton Alén - Timo Alanne lõpetas võistluse kaasmaalaste järel teise kohaga.

Kontinentidevahelise rallisarja neljandal osavõistlusel tulid võitjaiks Peugeot 207 S2000 ralliautol kihutanud soomlased Juho Hänninen ja Mikko Markkula. Hänninen tunnistas ralli lõppedes, et esikoht tuli täieliku üllatusena. "Seda ei oleks ma osanud loota," märkis ta.

Kaksikvõidu tõid soomlastele Abarth Grande Punto S2000 võistlusmasinal sõitnud Anton Alén ja Timo Alanne, kes kaotasid võitjaile kaks minutit ja 11 sekundit. Abarthi meeskonnale kindlustasid aga teise poodiumikoha itaallased Giondomenico Basso - Mitia Dotta, kes lõpetasid võistluse IRC-arvestuses kolmanda tulemusega.

Neljandad olid Freddy Loix - Robin Buysmans, viiendad Nicolas Vouilloz - Nicolas Klinger ja kuuendad Jan Kopecky - Petr Stary.

Ralli võitnud soomlastele konkurentsi pakkunud favoriidid Jevgeni Novikov - Dale Moscatt katkestasid ralli võistluse lõppfaasis, kui nende Subarul purunes vedrustus ning ratas tuli alt. Katkestas ralli ka maailmameister Didier Auriol, kelle autol oli probleeme piduritega. Samuti jäi võistlus katki Dani Solal, kelle Abarthil ilmnesid avapäeval mootoriprobleemid. Britt Guy Wilks juhtis rallit IRC 2WD Cup arvestuses, kuid temagi pidi sõidu auto tehniliste tõrgete tõttu pooleli jätma.