27. juuli 2008 23:30

Rahvasprindi kaheksas etapp sõideti Laitses

Foto: Peeter Lumiste26. juulil peeti Laitses rahvasprindi karikavõistluste kaheksas osavõistlus. Kõige enam osavõtjaid tegi sõidu kaasa Moskvitšide arvestuses, kõige vähem sõitjaid käis rajal kuni 18-aastaste klassis.

Harjumaal Laitse võistlusrajal peetud rahvasprindil osales Moskvich Liiga tehnilistele tingimustele vastavail autodel kokku 27 juhti. Etapivõidu saavutas Moskvitšide klassis Marko Eespakk. Teise tulemuse sai kirja Marko Kukuškin ja kolmanda Argo Kuutok.

Naisi käis sel korral rajal viis. Poodiumikohad hõivasid Nissanitel võistelnud sõitjad Sirje Potisepp, Alisa Kitsas ja Maila Vaher.

Klassis 2WD-A kindlustas endale esikoha Hondal sõitnud Hanno Raiend, kes edestas konkurente teises ja kolmandas voorus. Esimeses sõidus parimat aega näidanud Kristen Kelement oli kokkuvõttes teine ja Veiko Veldemann kolmas.

2WD-B arvestuses, kus osales 20 võistlejat, jagasid poodiumikohad Gert Aasmäe, Ago Onton ja Hanno Sookand. Selles klassis avavooru võitnud Raido Tonts pidi kokkuvõttes leppima neljanda kohaga.

Kaherattaveolistel sportautodel tegi võistluse kaasa kaheksa sõitjat. Esikoha saavutas Volkswagen Golfil võistelnud Vahur Vene. Teine oli Allan Popov Citroenil ja kolmas Madis Uibo Fordil.

Neljarattaveoliste autode masinaklassis käis rajal 13 võistlejat. Tihedas konkurentsis edestas rivaale Mitsubishi Lanceril kihutanud Virgo Arge. Poodiumile pääsesid sel korral veel Raul Jeets ja Rainer Parik.

Lisaks võtsid Laitse rahvasprindil mõõtu kuni 16-aastased ja kuni 18-aastased noored. J16 klassis võitis Tony Võsur, J18 arvestuses edestas eakaaslasi Rauno-Olavi Ruut.