03. august 2008 22:30

Hepa karikasarjas võitsid tänavu Popov ja Sinik

Allan Popov nädalavahetusel peetud rahvasprindil. Foto: Kaido Saul2008. aastal kuulus Hepa rahvasprindi karikavõistluste arvestusse klassides 2WD sport ja J18 kokku kuus etappi. Võitjad selgusid 3. augustil Läänemaal peetud Ridala rahvasprindil.

Kaherattaveolistel sportautodel noppis tänavusel hooajal Hepa karikasarjas punkte 22 võistlejat. Kõige enam etapivõite saavutas Allan Popov, kes kogus neljalt etapilt 36 punkti ja kindlustas sellega sarja võidu klassis 2WD sport.

"Võit üllatas mind. Ei osanud arvata, et suudan edu hoida sarja lõpuni. Konkurents oli tugev, kuid oleks võinud olla rohkem osalejaid," ütles karikasarjas esmakordselt võiduni jõudnud Allan Popov.

Kõige huvitavamaks pidas Mitsubishi Coldil võistelnud noormees Märjamaa etappi: "See oli minu jaoks kõige põnevam."

Kahel osavõistlusel startinud ja neil sõitudel teise tulemuse kirja saanud Imre Reisin sai oma kontosse 16 punkti, mis tähendas hooaja kokkuvõttes noorema rivaali järel teist kohta. Kolmas koht kuulus Kaspar Koitlale, kes saavutas võidu Hepa karikasarja teisel etapil. Avaetapi võitnud ning samuti 10 punkti noppinud Markus Abramil tuli leppida neljanda kohaga.

Kui sportautode arvestuses oli konkurents läbi hooaja üsna hõre, siis kuni 18-aastaste noorte klassis jagus põnevust kuni viimase osavõistluseni. Kõigil kuuel arvesse läinud etapil tegid J18 klassis kaasa Kristjan Sinik, Rauno-Olavi Ruut ja Mirko Kaunis, kes jagasid omavahel ka kolm paremat kohta aasta kokkuvõttes.

Sinik võitis neli etappi, korra oli teine ning korra kolmas. Kokkuvõttes tähendas see Harjumaa võistlejale sarja võitu 8-punktilise eduga Ruudu ees. Kaunise kontosse jäi kokkuvõttes 32 punkti, mida on 2 võrra enam, kui favoriitidele läbi aasta konkurentsi pakkunud Tony Võsuril.

Hepa karikavõistluste viimane etapp, kus punkte antakse kõigis ülejäänud sarja arvestusse kuuluvais klassides, peetakse 5. oktoobril Raplas.