16. august 2008 20:15

Hiiumaal Luidjas sõideti rallisprindi meistrisarja etapp

Remmak valmistus Hiiumaa sprindil Paide ralliks

Oliver Ojaperv: Üritan Hiiumaa sprindil kiiresti sõita

16. augustil peeti Luidjal Eesti rallisprindi meistrivõistluste seitsmes etapp sõidu- ja veoautodele. Kõige tihedam oli konkurents kuni 16-aastaste ning kuni 18-aastaste noorte võistlusklassides.

Klassis V16 saavutas võidu koos Marek Sarapuuga võistelnud Siim Plangi. Citroeni roolinud noormees märkis, et esikoha kaheksa osavõtjaga arvestusklassis tagas stabiilne sõit: "Lihtsalt tuli sõit välja seekord. Auto ja seadistus klappisid ka suurepäraselt sellele teele."

"Üldjuhul mulle vihmaga ei meeldi sõita, kuid Hiiumaa tee eripära muutis sõitmise mulle pisut sobivamaks," lisas absoluutses paremusjärjestuses teise koha saavutanud 16-aastane autosportlane.

V16 klassis pääsesid poodiumile veel Martin Kangur - Meelis Vooro ning Markus Abram - Kristjan Novitski.

V18 arvestusklassis jõudisid poodiumile Hondadel võistelnud noored. Kümne osavõtjaga arvestusklassis noppis etapivõidu Honda Civicul võistelnud Sander Tiisler. "Lihtsalt seekord oli minu päev," rõõmustas ta. "Auto toimis, võistlustrass oli sobiv ja kaardilugeja Gabriel Müürsepaga koostöö sobis."

Teise tulemusega lõpetasid Hiiumaa etapi kuni 18-aastaste arvestusklassis Roland Murakas - Urmas Künstler, kolmanda koha saavutasid Timo Heiskonen - Andres Ots.

Klassis 2WD ralli hõivasid poodiumikohad Rivo Vähi - Ain Heiskonen, Kaspar Koitla - Andres Ots ning Raido Laulik - Tõnis Viidas.

"Rada oli huvitav. Vihmase ilma tõttu oli tee veidi libe," rääkis Koitla. "Korraldus oli hea."

Klassis 2WD sprint olid kolm paremat Margus Jamnes, Tarvo Mardiste ja Andres Reitel.

Veoautode arvestuses oli kokkuvõttes esimene Raivo Prukner, teine Holger Enok ja kolmas Kalle Iljas.

Neljarattaveoliste autode klassis noppisid võidu Margus Remmak - Olaf Suuder.