10. september 2008 0:24

Balti meistrisarja hooaja lõppvõistlus toimus Tääksis

Martin Saar: Lätlased meeletult kiired ei ole!

Tääksis peetakse Balti meistrisarja etapp autokrossis

7. septembril sõideti Tääksi krossirajal Balti meistrivõistluste etapp division 3A bagidele ning Läti meistrisarja võistlus sõiduautodele. Samuti sõideti krossikartidel ning 600 cm³ mootoriga bagidel.

Eestlased tegid Tääksi krossil kaasa klassides division 3A, krossikardid ja sõiduautod 1600 ning Super 2000.

Maido Ruusmann oli division 3A meistritiitli enne viimast etappi küll juba kindlustanud, kuid see eest oli oodata põnevat võitlust teisest kuni seitsmenda kohani, kus punktivahed olid väga väikesed. Kohale olidki tulnud vaid punktitabeli esimesed seitse bagisõitjat, kellel üldarvestuses midagi püüda.

Keerulisel rajal sai ajasõidus kiireima ringiaja kirja lätlane Maris Licis. Paremuselt teine oli Maido Ruusmann lätlase Juris Kulikovskise ees. Kristjan Rajamäe ja Aivo Allik olid vastavalt kuues ja seitsmes.

Esimese eelsõidu võitis Kulikovskis, hoolimata sellest, et kuni viimase ringini oli liides Ruusmann. Eestlane jäi pealtvaatajaks, kui rajal olnud kivi tema sõiduvahendi keti ja ketiratta lõhkus. Teisena lõpetas sõidu lätlane Anatolijs Abramovs, kolmandana Kristjan Rajamäe ning neljandana Aivo Allik.

Teise eelsõidu võitis taas Kulikovskis. Teine oli Licis ja kolmas Ruusmann. Stardi võitnud Rajamäe langes juba poole ringi peal aukude ohvriks ja lõhkus auto. Allik oli viies. Viimases eelvoorus võidutses Ruusmann. Talle järgnesid Licis ja Abramovs. Allik ja Rajamäe olid viies ja kuues.

Finaali valitses seekord algusest lõpuni Licis. Teist kohta hoidnud Kulikovskis katkestas sõidu tagumise veovõlli kardaaniristi purunemise tõttu viiendal ringil. Teiseks tõusis Ruusmann. Kuuendalt kohalt tõusis kolmandaks Rajamäe. Allikul jäi neljandana lõpetamisest õige vähe puudu, Viimasel ringil möödus temast lätlane Davis Aupe.

Sarja võitis seega Ruusmann teist aastat järjest. Teiseks tuli viimasel etapil üllatavalt kiiret sõitu teinud Licis ning kolmandaks Kulikovskis. Rajamäe jäi napilt neljandaks. Olgugi, et tal oli võrdselt Kulikovskisega 68 punkti, oli lätlane tänu ühele etapivõidule eelistatud seisus. Allik pidi leppima seitsmenda kohaga.

1600 cm³ mootoriga autode sõidus tegi kaasa ka Sander Roosimaa. Paraku katkestas ta finaalis ja tulemuseks jäi kümnes koht. 2000 Super klassis osalenud ja eelsõitudes kiiret sõitu teinud Martin Saart tabas finaalis kahjuks täpselt sama saatus. Krossikartidel võidutses eestlane Peep Langeproon. Viljar Aros platseerus neljandaks.