Rainer Aus katkestas Viljandi ralli kolmandalt kohalt

Viljandi autoralli avakatse võitsid Murakas ja Kütt

Ott Tänak võimaliku ebaõnne peale ei mõtle

Viljandis läheb esimesena rajale meistrisarja liider

Paari nädala pärast peetakse SEB - Mulgi ralli

12.-13. septembril peetud SEB - Mulgi ralli võitsid Margus Remmak – Olaf Suuder, kes säilitasid selle tulemusega ka hea võimaluse heidelda N-rühma meistritiitli pärast hooaja viimasel etapil.

Margus Remmak, kes tegi endale toreda sünnipäevakingituse, võitis 13 kiiruskatsest 5. Koos Olaf Suuderiga võistelnud piloot lõpetas võistluse 13,7 sekundilise eduga teise koha saavutanud Egon Kauri ja Simo Koskineni ees. Kolmanda koha saavutas võistlusel koos Raigo Mõderiga sõitnud meistrivõistluse liider Ott Tänak, kes juhtis võistlust kuni 10. kiiruskatseni, kus kaotas väljasõidu tõttu enam kui pool minutit.

Meistrivõistluste arvestuses on Tänaku edu Remmaku ees 13 punkti, kuid kuna lõpptulemustes arvestatakse maha üks kehvem tulemus, siis punktiseis enne viimast etappi näitab ainult Tänaku viiepunktilist edu.

Margus Remmak märkis, et võistlus oli algusest peale väga pingeline. "Iga väiksemgi viga maksis rängalt kätte," ütles ta. "Kui mina tegin vea eelmisel etapil Paides, siis seekord oli Ott Tänaku kord eksida ja minu kord võita. Selline see rallisport kord on, et naer ja pisarad käivad käsikäes. See loomulikult on rõõmustav, et meistrivõistluste arvestuses olukord sportlikkus mõttes enne Saaremaa rallit taas põnevamaks ja meile soodsamaks pöördus."

Ott Tänak kommenteeris: "Selles kurvis, kus välja sõitsime, polnud midagi erilist. Kahju, et nii juhtus, aga selline sport kord on. Siin oli esimesena ka palju keerulisem startida, kui näiteks Paides. Aga iga uus olukord õpetab midagi ja katsume järgmine kord taas targemad ning kiiremad olla."

N-rühma punktid enne viimast etappi (maha on juba arvestatud seni kehvem tulemus): 1. Ott Tänak 65 p., 2. Margus Remmak 60 p., 3. Margus Murakas 53 p., 4. Egon Kaur 50 p.

Slava Popov - Talis Perosti võitsid suures A-rühmas ja muutsid seisu selle klassi punktitabelis eriti põnevaks, sest senine liider Jaanus Murakas punkte juurde ei teeninud. Meistrivõistluste liidriks A-rühmas tõusis kolmanda koha punktid Viljandist noppinud Aivo Hintser.

"Lootsin küll heidelda Mulgi ralli üldvõidu pärast, kuid seesama koht, kus välja sõitis Tänak ja ka mitmed teised, sai saatuslikuks ka mulle. Kaotasin seal oma paarkümmend sekundit. Pidin leppima A-rühma võiduga, mis siiski rõõmustab, sest nüüd võimalus konkureerida ka A-rühma meistritiitlile," ütles Popov.

A-rühma punktiseis enne viimast etappi: 1. Aivo Hintser 53 p., 2. Jaanus Murakas 46 p., 3. Slava Popov 44 p.

Kuni 2-liitriste autode arvestuses teenis SEB - Mulgi rallil võidupunktid Kaspar Koitla, kes sellega säilitas ka õhkõrnad võimalused meistritiitlile. Teise koha punktid noppis Priit Ollino ja kolmanda koha võrra kasvatas oma punktisummat meistrivõistluste liider Reiko Lempu.

Kuni 2-liitriste klassi punktiseis: 1. Reiko Lempu 55 p., 2. Priit Ollino 48 p., 3. Kaspar Koitla 42 p.