Talvistes oludes sõidetud rahvaralli võitis Parik

Saarlastele kodurallilt vaid üks poodiumikoht

Virgo Arge lubab kodustel teedel jahtida võitu

Ralli korraldajad loodavad võistluse ajaks külma ilma

Algab osavõtjate registreerimine rahvarallile

Novembris toimub Saaremaa teedel rahvaralli

Saaremaa rahvarallil saavutasid esikoha Rainer Parik ja Maarek Grünthal. Mitsubishil võistelnud mehed edestasid lähimaid rivaale, Subarul kihutanud Ranno Bundsenit ja Arsi Tupitsat 27,6 sekundiga.

Üldarvestuse ja 4WD klassi kolmanda kohaga lõpetasid lumistel ja libedail teedel peetud Saaremaa rahvaralli Raul Jeets - Sven Raid, kes jäid võitjaile alla 41 sekundiga.

"Kohe algusest võtsin vaikse liini. Kartsin sõita, kuna juba libe oli. Tahtsin tagasi hoida," lausus võitja.

SA Orissaare Spordihoone korraldusel peetud võistlusel sai Ranno Bundsenile saatuslikuks rajalt väljasõit viiendal lisakatsel. Käies piknikul, nagu ta ise ütles, läks favoriidiks peetud valgalasel kaotsi pool minutit. Kaheksa kavas olnud katse läbimise järel kolmandaks platseerunud Team RRC sõitja Raul Jeets oli aga õnnelik, et auto lõpuni vedas, kuna avakatsel lõhkus ta trampliinilt maandudes oma Mitsubishi Lanceri esiosa. Tiimi juht Priit Saluri kommenteeris toona: "Võid sõita küll, vead lõpuni välja."

Esiosa sai kannatada ka Mitsubishi Lancer Evo kümnel, millega võistles tänavune Eesti rallikrossi meister Imre Saks. Koos Priit Gradoviga võistelnud mees tunnistas, et katsel "läks pikaks" ja teele tagasi pöördumisel sai esimene põrkeraud kannatada. Enda auto nurga lõhkus ka nende järel sõitnud rallipaar Marko Heinoja - Markus Morel.

Võistlejad kinnitasid kui ühest suust, et rada oli väga-väga libe. Saaremaa rahvaralli rajameister Indrek Haamer märkis, et sõitjaid ootas ees saarele traditsiooniliselt äraarvamatu ilm, mis tegi omad korrektuurid. "Ehtne Saaremaa värk," lausus ta. Tehnilise komisjoni esimees Martin Toom nentis, et väljasõite oli jäitest tingituna üsna palju: "Kus kohta oli, sinna ära pandi."

Tehnilistele tingimustele mittevastavuse tõttu tühistati 17 ekipaaži tulemus, kusjuures 15 võistluspaari diskvalifitseeriti rehvireeglite rikkumise pärast. Tulemust ei saanud rahvaralli tehniliste tingimuste rikkumise tõttu kirja ka kuni 18-aastaste klassis favoriidina ja esimesena rajale läinud Kristjan Sinik - Martti Meetua.

"Vägev ralli oli. Mitte keegi ei öelnud, et halb oli. Ülesõidu ajad olid normaalselt paigas, viivitusi katsetel ei olnud, kõik sujus plaanipäraselt," rääkis võistluse juht Kaido Kelement. "Võistluse saab kordaläinuks lugeda. Nüüd sooviks, et saarlased korraldaks ka järgmisel aastal ühe rahvaralli."

Saarlastest said parima tulemuse kirja Ken Torn - Lembit Pajussaar, kes saavutasid klassivõidu V18 arvestuses. Absoluutses paremusjärjestuses oli Mitsubishi Coldil kihutanud ekipaaž viieteistkümnendal kohal.

Üle kolme aasta taas Saaremaal sõidetud rahvarallit alustas kokku 111 võistluspaari, neist tulemuse sai kirja 70.