13. jaanuar 2009 6:00
Sander Palmiste ja Ove Pärtelsoni duell. Foto: Pille Russi

Superkrossi avaetapp tekitas sõitjate vahel pingeid

Superkrossi uus hooaeg algab Taali krossirajal

Superkrossi sarja avaetapil rajal tõsist duelli pidanud vabaklassi võistlejate Sander Palmiste ja Ove Pärtelsoni meel oli sõidu järel mõru. Üks neist protestis, teine aga sootuks diskvalifitseeriti.

Superkrossi karikavõistluste esimene etapp peeti Taali krossirajal, kus viies klassis võistles kokku 17 osalejat. Vabaklassi sõitjaid oli võistlustules küll vaid neli, kuid pusimist libedal võistlustrassil jagus. Jätkus võidusõit aga "paberil".

Vabaklassi finaali võitis pikalt teiste ees Ove Pärtelson (VAZ 2108). Samas pärast sõitu tulnud protestiga langetati tema koht kolmandaks. Esmaspäevases lõpuprotokollis on tema tulemus hoopis tühistatud.

Pärast Pärtelsoni diskvalifitseerimist kuulus vabaklassi võit Lada Samaral kihutanud Rainer Schultzile, kes edestas Kaupo Kasesalut (BMW 318) 10,8 sekundiga. Teisel ringil katkestanud Sander Palmiste (VW Golf I) tuli kolmandaks.

"Ei oskagi kuidagi kommenteerida," lausus Ove Pärtelson. "Sõitsime Sander Palmistega kõrvuti. Tema pidi valima raja libedama osa, kus ei suutnud autot teel hoida ning sõitis rajalt välja. Meie autod ei puutunud kokku, aga protest anti sisse."

Pärtelson lausus, et kõnealuse sõidu kohta on olemas video ning ta lubas, et kui selle enda valdusse saab, siis seda kõigile ka näitab.

"Autasustamisel ei olnud ma nõus kolmanda kohaga ja ei läinud karikat vastu võtma," lausus lisaks superfinaalis esimesena finišijoone ületanud Pärtelson. "Superfinaali karikat ei läinud ma seetõttu samuti vastu võtma," märkis ta lisades, et üleöö on võistlustulemused veelkord muutunud.

Sander Palmiste isa Margo Palmiste Pärtelsoniga sama meelt ei olnud. "Nad sõitsid pikalt kõrvuti," lausus Margo Palmiste. "Tegelikult ta surus Sandri välja sinna külmunud valli sisse. Autol on pealesurumise jäljed. Uks on nii sees, et see isegi ei käi. Sander tol päeval kellegi teisega kokku ei puutunud kui ainult Pärtelsoniga. Oma sõidujoont peaks hoidma, mitte peale keerama!"

Margo Palmiste avaldas lootust, et nad saavad auto korda järgmiseks superkrossi etapiks, mis toimub 25. jaanuaril Tallinnas. "Uus auto on küll valmimas, kuid loodame võtta sellest Golf ühest viimast, mis võtta annab. Golfi esiosa on on nii nõrk, et ei oska öelda enne, kui kanali peale saame. Vast saame ikkagi korda, kuid seda näeb, kas alt silla kereosa on ära liigutatud või mitte."

Ka noori oli avaetapil võistlemas vaid neli ning noorte A ja B klassi sõidud toimusid seetõttu koos. B klassis tuli võitjaks Kairo Kallas (Honda Civic), teine oli Tanel Tepandi (VAZ 2108) ja kolmas Janno Ligur (Lada Samara). A klassis oli vaid üks osaleja - Enar-Klaus Kunman (VW Golf II), kes sai ka esikoha karika.

Esirattaveoliste autode arvestuses saavutas Pärnumaal peetud avaetapil võidu Raimo Reek (VW Golf II), teisena lõpetas finaali Miko Olde (VW Golf II) ja kolmanda kohaga pidi leppima Rainer Schultz.

Tagarattaveoliste autode klassis oli seekord kiireim Kalmer Vaht, Ainar Arula ja Hardo Suuroja ees.