Autoralli juunioride meistrivõistluste punktiseis pärast 2009. a 3. etappi

Autoralli MM-võistluste punktiseis pärast 2009. a 4. etappi

Sebastien Loeb kasvatas edu ligi poolele minutile

Väljasõit nurjas Marcus Grönholmi võidušansid

Päeva viimase katse võitis N-rühmas Ott Tänak

Portugali MM-rallit asus juhtima Sebastien Loeb

Portugali MM-ralli esimese täispika võistluspäeva lõpetas liidrikohal Fordil võistlev Mikko Hirvonen. Päeva tempokalt alustanud Jari-Matti Latvala sõitis rajalt välja ka jatkestas võistluse.

Teisel võistluspäeval kavas olnud kuuest kiiruskatsest kaks esimest võitsid Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila. Seejärel BP Ford Abu Dhabi rallitiimi õnn pöördus ning nende võistlusauto rullus üle katuse.

Kaks katsevõitu noppis reedel veel Citroeni rallipaar Sebastien Loeb - Daniel Elena. Korra edestasid konkurente nende tiimikaaslased Dani Sordo - Marc Marti. Ühe katse võitsid Mikko Hirvonen - Jarmo Lehtinen, kes lõpetasid võistluspäeva 15-sekundilise eduga Citroenil sõtivate hispaanlaste ees.

Kolme hulka mahutasid end pika ja tolmuse rallipäeva lõpuks sarja liidrid Loeb ja Elena. Favoriidid kaotasid seitsme katse kokkuvõttes ralli liidritele 18 sekundit.

Veel kuuenda katse järel teist kohta hoidnud Marcus Grönholm - Timo Rautiainen langesid seitsmenda katse järel neljandaks. Katse võitnud Loebile ja Elenale kaotasid Subarul sõitvad soomlased 22 sekundit ning võistluse liidreist jäi neid seejärel lahutama 23,9 sekundit.