Karikasarjas liidriks kerkinud Sirje Potisepp kiiruskatsel. Foto: Kalev Lehiste

Rahvarallil osales sada kabiinitäit võistlejaid

Kristjan Kiho roolitud Moskvitš rammis kiviposti

Autospordiajakirja rally.ee rahvaralli KV punktiseis pärast 2009. a 2. etappi

11. aprillil peetud Kesk-Eesti rahvarallit alustas seitsmes masinaklassis kokku 100 võistluspaari Eestist ja Lätist. Tulemuse sai rahvaralli karikasarja teiselt etapilt kaheksa läbitud katse järel kirja 80 ekipaaži.

Kesk-Eesti rahvarallil saavutasid võidu Mitsubishil sõitnud Rainer Parik ja Renee Reinu ligi poole minutilise eduga Ain Kastani ja Urmas Ploomi ees. Subarul kihutanud Taavi Tellus - Allar Sepp lõpetasid võistluse kolmanda kohaga.

Mõlemad etapid võitnud Parikul on karikasarja punkte kokku 40. Ain Kastanil teisena on kirjas 30 ning Meelis Siidirätsepal kolmandana 23 punkti.

Üle 1600 kuupsentimeetrise mootoritöömahuga autode arvestusklassis osutusid Kesk-Eesti rahvarallil parimaiks Marek Haiba ja Marti Rillo. Klassis teise tulemuse kirja saanud Toomas Vask - Andrus Toom kaotasid neile 7,4 ning sõidu kolmanda kohaga lõpetanud Enn Kasari - Hannes Kuusma 21 sekundit.

Tabeliliidriks jäi endiselt Vask, kel kummaltki etapilt kirjas 16 punkti. Haiba on oma kontosse saanud 28 ning Kasari kolmandana 25 punkti.

Nn väikeste klassis saavutasid klassivõidu vähem kui sekundilise eduga konkurentide ees Olavi Jüriöö - Alari Jüriöö. Rauno-Olavi Ruut - Margus Mets olid 2WD-V arvestuses teisel ning Taivo Sisas - Klen Valting kolmandal kohal.

2WD-V klassi punkte on rahvaralli karikasarjas tänavu teeninud 21 võistlejat. Liidrikohal püsib avaetapi võitja Neeme-Lennart Tullus, kes äsjaselt osavõistluselt sai 20 punktile lisaks 12. Tõnis Krass on kahe etapiga teeninud 22 punkti. Asja maksimumpunktid noppinud Olavi Jüriöö kerkis tabelis 20 punktiga kolmandale positsioonile.

Moskvitšide klassis sai esikohaheitluses otsustavaks veelgi napim edu. Marko Eespakk - Mart Bergmann olid võistluspaarist Marko Kukuškin - Elimar Kibus kaheksa katse kokkuvõttes kiiremad vaid 0,4 sekundi jagu. Kolmanda resultaadiga võistluse lõpetanud Argo Kuutok - Krister Aasa kaotasid klassivõitjaile kaheksa sekundit.

Paarkümmend või enam punkti on Moskvitši-meestest sel hooajal teeninud 6 võistlejat. Sarja liider on Kukuškin, kel kirjas 28 punkti. Kaks punkti vähem on kirjas Tarmo Kikkatalol, kellele omakorda jääb 2 punktiga alla Ott Nootre. Järgnevad Argo Kuutok 23, Tarmo Remmet 21 ning Marko Eespakk 20 punktiga.

Naistest osutusid nelja valla teedel peetud Kesk-Eesti rahvarallil parimaiks Sirje Potisepp - Kairi Sepp. Neile järgnesid Liis Küttis - Lauri Küttis ning Kati Riidak - Tiit Soa.

Tänu etapivõidule tõusis Potisepp 34 punktiga ka sarja liidriks. Avaetapil võidutsenud Kutser jääb talle alla kahe punktiga. Võrdselt 27 punkti on kolmanda etapi eel tabelis aga nii Inger Tuuril kui ka Liis Küttisel.

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses lõpetas Kesk-Eesti rahvaralli kümnest alustanust üheksa. Kolme hulka mahtusid eranditult Hondal võistelnud sõitjad. Võidu võttis rahvaralli teiselt etapilt J18 klassis koos Marko Kasepõlluga võistelnud Martin Kutser, kelle edu teiseks tulnud Tony Võsuri ja Margus Laanepi ees jäi 4,1 sekundile. Kolmandaks platseerusid Mirko Kaunis - Marko Kaunis, keda jäi teisest kohast lahutama 0,6 sekundit.

Punkte on noored teeninud vastavalt: Kaunis 34, Võsur 30 ning Kutser 20. Paarkümmend punkti on kirjas ka mõlemal etapil osalenud Rene Luhamaal.

Kuni 21-aastaste vanuserühmas tegid sõidu ainsana kaasa Gert Lombiots ja Mihkel Speek.