12. juuli 2009 21:25
Margus Erini veokas. Foto: Egle Helü

Järvpõld jälle võitja, Pindist seiras taaskord ebaõnn

11. juulil jätkus veokakrossi meistrisari Hinsa krossirajal peetud neljanda etapiga. Ekstreemsetes oludes sõidetud autokrossil jätkas saavutas kolmanda järjestikuse etapivõidu Indrek Järvpõld.

GAZ 51/52 klassis asus võitu püüdma kaheksa meest - seitse eestlast ja üks lätlane. Kuna rada oli karmilt auklik, raputas see võistlejaid omajagu. Kannatada said ka võistlusmasinad.

Eelmise etapi järel punktitabelis teiselt kohalt kolmandaks ning seekordse sõidu järel neljandaks langenud Taavi Pindis koges porisel trassil äsja midagi ootamatut. Vaid teise poolfinaali konkurentide ees võitnud mees rääkis: "Esimeses poolfinaalis purunes minu autol jahutuse lõdvik ja veed olid väljas. Finaalsõidus lagunes mul aga istumine alt ära. Tampis nii kõvasti, et tooli sees torud läksid katki keevitusest. Finaalis ma vaatasin, et kukun ümber."

Kabiinis istumisega kimpus olnud Pindise sõidu rikkus siiski rehvipurunemine. Neljanda ringini püsis ta liidrikohal, kui tagumine rehv vastu kivi sõites purunes. Siis pääsesid konkurendid mööda.

Esikoha saavutas taas Indrek Järvpõld, kes võitis ka Varstu ja Ohekatku krossi. Tema järel lõpetas seekordse võistluse teisena Olev Helü ning kolmandana Marko Tiinas. Külalisvõistleja Bruno Leimanis pidi leppima neljanda kohaga.

Klassiliider on senistelt sõitudelt kogunud 51, Tiinas 48 ning Helü kolmandana 38 punkti.

GAZ 53 arvestuses käis rajal märksa enam mehi, kokku 12. Duelli etapivõidule pidasid Sigmar Tammemägi ning Mikk Mäesaar, kes kumbki võitis kahest eelsõidust ühe. Vihmasajus peetud finaalis sai Varstu krossimees Tammemägi rivaalist jagu ning noppis võidupunktid. Talle järgnesid Mikk Mäesaar ning Margus Erin, kes oli oma veokat murumätastega "kaunistanud" esimese eelsõidu kolmandal ringil, kuid suutis sellele vaatamata osutada visa vastupanu.

Punktitabelis lahutab Mikk Mäesaart ning äsjasel sõidul viienda tulemuse kirja saanud Erko Sibulat vaid kaks punkti.

Veobagide GAZ 51/52 klassis jõudsid Hinsas kolme hulka Vahur Lillmann, Igor Kelk ja Lauri Leiten. Sarja liider Margus Vainumets katkestas finaalsõidu seitsmendal ringil ning sai oma kontosse juurde kõige nirumad punktid.

Järjestus nelja etapi järel: Margus Vainumets 46 punkti, Vahur Lillmann 45 punkti, Marek Leegiste 40 punkti.

Lisaks kaheksale bagimehele, kes osalesid GAZ 51 ja GAZ 52 mootoriga bagiautodel, kihutas porisel rajal ka kümme meest GAZ 53 mootoriga veobagidel. Selles masinaklassis oli poodiumile asja vaid ühel eestlasel.

Kõik kolm sõitu võitis veenva eduga külalisvõistleja Audrius Pilipavicius. Teise tulemusega lõpetas etapi Kardo Künnapuu. Viimase pjedestaalikoha napsas kaasmaalase Janis Kozlovskise eest lätlane Arnis Ramats.

Kahtlemata segasid välisvõistlejad tublisti kaarte kodust meistrivõistluste seisu silmas pidades. Marek Kõbu, kel nüüd tuli leppida vaid kuuenda kohaga, püsib endiselt liidrikohal, ent edu järgnevate konkurentide Kardo Künnapuu ja Kalmer Hendriksoni ees kahanes vaid ühele punktile.