15. juuli 2009 4:08
Manfred Stohl ja Ilka Minor Mehhiko ralli kiiruskatsel. Foto: Enrique Gijon

Mehhiko rallil võidutses austerlane Manfred Stohl

Nädalavahetusel peetud Mehhiko rallil saavutasid esikoha Manfred Stohl - Ilka Minor. Mullu MM-kalendrisse kuulunud võistlus kandis tänavu koondnime Rally of Nations (rahvuste ralli).

Euroopa riikidest olid Corona Mehhiko rallil esindatud Soome, Rootsi, Saksamaa, Austria, Itaalia, Hispaania, Suurbritannia ja Prantsusmaa. Lisaks mehhiklastele osalesid rallil veel Uruguai, Peruu, Ekuadori ja Ameerika Ühendriikide sõitjad.

Tavapäraselt Leóni ümbruses peetud võistlusel saavutasid esikoha Manfred Stohl ja Ilka Minor. Austerlaste rõõmuks lõpetasid kolmepäevase kruusaralli teise kohaga nende rahvus- ja tiimikaaslased Andreas Aigner - Daniela Weissengruber, keda jäi võitjaist lahutama 14,4 sekundit.

"Pole sugugi paha," rõõmustas Stohl. "Me olime natuke mures ülekuumeneva mootori pärast, kuid see pidas vastu. Olen päris rõõmus, et õnnestus finišisse jõuda."

Seitse paremat positsiooni hõivasid eurooplased. Kohalikest meestest osutusid parimaiks Ricardo Triviño ja Checo Salom, platseerudes kokkuvõttes kaheksandaks.

Nõndanimetatud rahvuste arvestuses läks võit hispaanlastele. Xevi Pons ja Dani Solà noppisid parimad punktid kaheksateistkümnest katsest kümnel, kogudes 1067,5 punkti. Austria meeskond, kuhu kuulusid Manfred Stohl ning Andreas Aigner, jäid neile alla 128 punktiga. Poodiumi viimase koha hõivas Prantsuse tiim. Sinna kuulunud Didier Auriol ning temale toeks olnud Brice Tirabassi said maksimumpunktid kirja vaid ühelt katselt. Järgnesid Saksamaa (542,5 p), Rootsi (442,5 p) ja Mehhiko teine meeskond (320 p).

Soomlastel seekordne sõit ei õnnestunud. Varem Suzukil ja Fordil MM-sarjas sõitnud Toni Gardemeister lõpetas Mehhiko ralli 27. kohaga. Tema autot vaevasid tehnilised probleemid - avapäeval ei toiminud ootuspäraselt roolisüsteem, teisel päeval jagus muret mootori ja piduritega. "Jamasid oli palju, aga tegelikult läks selles suhtes hästi, et nalja sai palju," resümeeris Gardemeister.

Katkestasid auto tõrgete tõttu äsjase võistluse mitmed rallisõitjad, sealhulgas Harri Rovanperä, Brice Tirabassi, Patrik Sandell ja Niall McShea.

Rahvustesõidu võitjad tühjendasid Mehhikos auhinnalauda 70 000 dollari võrra. Rahalises vääringus oli auhinnafond kokku 75 000 dollarit, millest 50 000 kuulus võitjameeskonnale Rally of Nations arvestuses. 500 dollarit anti iga katse võidu eest ning 5000 dollarit said võistluspäeva parimad.

Manfred Stohl avaldas rallijärgsel pressikonverentsil arvamust, et rahvuste ralli mõte on kiiduväärt. "Minu arvates on see fantastiline idee. Kõik oli hästi organiseeritud, kuid minu hinnangul oli punkte kohati veidi valesti arvestatud - näiteks hispaanlaste tiim võitis rahvuste võistluse, kuid individuaalselt ei jõudnud nad ühelgi päeval kordagi kolme sekka. Aga see on andeksantav, kuna tegu oli esmakordselt sedalaadi ralliüritusega ja ma loodan, et see idee on jätkusuutlik."