28. september 2009 3:12
Sõiduviga rikkus Mihkel Riimanil teise vooru. Foto: Priidu Saart

Selgusid noortesprindi karikasarja võitjad

Urmo Aava noorte rallisprindi karikavõistluste selle hooaja viimane etapp sõideti 26. septembril Saaremaal Lümanda valla kruusateedel. Neljas masinaklassis osales Kotlandi noortesprindil 21 võistlejat.

Kitsaste kiviaedade vahel asus hooaja viimasel etapil kuni 16-aastasi sõitjaid klassivõitu jahtima kokku üheksa. Kohe alguses läks sõit untsu Mirko Kaunisel, kelle Honda esimesel kilomeetril järsus kurvis liigse "seest haukamise" tõttu kummuli paiskus.

Sarja liider kaotas sellega oma šansid J16 klassis võidukarika püüdmiseks ning otsustava etapi eel temale vaid paari punktiga kaotanud Tanel Treiel napsas esikoha nii sellel võistlusel kui ka kokkuvõttes.

Kotlandi külast alanud sprindil saavutas J16 klassis teise koha koos Ott Tänakuga sõitnud Kenneth Sepp, kolmas oli Karl Tarrend, kelle kõrval istus Rivo Vähi.

Kuni 18-aastaseid noori oli tänavasõiduautodel seekord osalemas kuus. Võidu saavutas Tony Võsur, teine oli Oliver Vilms ning kolmas Sander Linnaks. Karikasarja võit kuulus samuti Võsurile, kes viiest etapist kaasa teinud sel aastal neli ning neist kolmel olnud alistamatu. Oliver Vilms saavutas hooaja kokkuvõttes teise ning seekord kolmest voorust väljasõidu tõttu vaid kahel aja kirja saanud Mihkel Riiman kolmanda koha.

Sportautosid oli Saaremaal toimunud võistlusel startimas kuus. Nooremas vanuserühmas võttis koos kaardilugejatega omavahel mõõtu viis sõitjat, kuid V18 klassis läbisid trassi ainsana Simmo Arendi - Toomas Valter. Urmo Aava noorte rallisprindi karikasarjas kuulus Arendile ka esikoht, kuivõrd tema sai juurde täiendavalt 31 sarjapunkti ning möödus seni liidrikohal püsinud Markus Abramist. Kolmanda tulemusega lõpetas hooaja selles masinaklassis külalisvõistleja Samuli Vuorisalo.

Klassis V16 valitses tänavu sarjas Allan Popov. Viimasel etapil koos Talis Perostiga Citroen Saxol sõitnud noormees tegi kaasa neli osavõistlust ning suutis need kõik konkurentide ees võita. Saaremaal järgnesid talle Ken Torn ning kolmandana Miko-Ove Niinemäe, kes omavahel jagasid ka karikasarjas teise ja kolmanda koha. Niinemäe kindlustas 74 punktiga teise ning Torn 69 punktiga kolmanda koha.