Mait Meriloo: Raidam ja Grjazin panid hullu

Fordiga õhulennu teinud Sei kodusel ravil

Märtin annetas võidusumma Tartu noortele

Väljasõit võis maksta poodiumikoha

Sergei Larens: Slava kaotas korraks juhtimise

Markko Märtini kuues kiiruskatsevõit ei üllatanud enam kedagi, kuid tõsisem rebimine tekkis viiendast katsest alates Kuchari ja Hirvoneni vahel teise koha pärast.

Viiendal Alaküla kiiruskatsel oli ka esimest korda tõsisemaid probleeme pealtvaatajatega, kes on niigi kitsad teed pargitud autodega ummistanud.

Pealtvaatajate rohkuse üle kurtis Linnerud, kes lisaks sellele pärast pikka hüpet äärepealt teelt välja pidi sõitma. Kaardilugeja Henning vigastas pisut kaela. Mehed on kokkuvõttes 8. kohal.

Märtin võitis kiiruskatse 11 sekundiga Tuohino ees, Kuchar kaotas 11,9 sekundit. “Meil oli paar väga hirmsat hetke ja meil veab, et üldse jätkata saab,” ütles Kuchar.

Hirvonen kaotas 17,3 sekundit ja sai kirja seitsmenda aja. "Vahel läks sõidutrajektoor liiga laiaks ja pidime peaaegu välja sõitma," ütles Hirvonen, kes langes kolmandaks.

Kuchar on Märtinist maas peaaegu minutiga, Hirvoneni kaotus on 2,3 sekundit suurem ehk 1.01,7.

Schiel oli mootoriprobleeme. "Me ei tea, milles on asi, eks teeninduses vaatame," ütlesid mehed. Kaotust Märtinile 24,8 sekundit ja kokkuvõttes seitsmes koht.

N-rühmas on samuti uus liider. Venelane Grjazin oli viiendal kiiruskatsel kümnes ja oma klassis esimene 26,6-sekundilise kaotusega. Raidam kaotas Märtinile 31,5 sekundit ja jäi kokkuvõttes Grjazinist maha 0,6 sekundiga.

Rauam-Poom jätkavad sõitu 4. kiiruskatsel mõlgitud autoga. "Katusenurk jääb mulle silmade kohale. Paljudes kohtades ma ei teadnud, kus olen."

Lindal - Heinola katkestasid kiiruskatsel, sest sõitsid autoga kraavi.

Sei - Lepp sõitsid üle katuse ja auto läks põlema. Välja on kutsutud kiirabi, kuid loodetavasti pole meestel midagi tõsisemat viga. Arstid tuvastasid esialgu tugeva rindkere põrutuse.

Alates kuuendast kiiruskatsest sõidetakse teid läbi juba teistkordselt, sest korduvad päeva esimesed kolm kiiruskatset. Kuna rööpad on juba sisse sõidetud, oli teel püsimine palju raskem ja viis Mikko Hirvoneni katkestamiseni.

Hirvonen sõitis parema rattaga üle kivi ja lõhkus vedrustuse, sest õõtshoob tuli lahti. "Järgmisteks rallideks, kus osaleme, on Saksamaa ja Soome MM-etapid," pidid mehed juba tulevikuplaane tegema. "Samas on üldmulje siinsest võistlusest väga hea ja loodame ka järgmisel aastal osaleda."

Märtin võitis kiiruskatse ligi 20-sekundilise eduga Tuohino ees, aga kinnitas, et ei võta rallit siiski kui lõbusõitu ja pingutab ikka sajaprotsendiliselt.

Hirvoneni ärakukkumine oli kergendus Kucharile, kelle lähim konkurent on nüüd Murakas. Mehi lahutab 14,3 sekundit. Murakast 13,2 sekundi kaugusel on omakorda Ampuja.

Väga pingeliselt jätkub konkurents N-grupis. Raidam - Lepikson olid kuuendal kiiruskatsel 11. kohal ajaga 7.51,2. Vaid 0,4 sekundiga kaotas Vene ekipaazh Grjazin - Troshkin. Kokkuvõttes on Grjazin siiski 0,2 sekundiga Raidamist ees.

Rauam - Poom vahetasid katkise esiklaasi välja. "Teed on siiski väga kivised ja tuleb olla ettevaatlik." Ka Murakas kurtis, et teed on kehvemad ja kivid välja sõidetud.