Mikko Hirvonen võitis avapäeval neljast katsest kaks. Foto: ircseries.com

Monte Carlo ralli avapäeva lõpetas liidrina Hirvonen

Mikko Hirvonen tõi uuele Fordile vürstiriigist rallivõidu

Monte Carlo ralli stardirivi avab Kris Meeke

Hirvonen istub IRC-sarja avaetapil Fiesta rooli

M-Spordi Ford Fiesta super 2000 autoga debüteeriv Mikko Hirvonen alustas Monte Carlo rallit võimsalt, edestades avapäeva lõpuks teisele kohale platseerunud Kris Meeket 41,9 sekundiga.

Värskelt alanud kontinentidevahelise rallisarja esimese etapi avapäev kulges soomlaste Mikko Hirvoneni ja Jarmo Lehtineni dikteerimisel, kuigi paar katset läbisid vähima ajaga Peugeot 207 S2000 autol võistlevad mullused Monte Carlo ralli võitjad Sebastien Ogier - Julien Ingrassia. Kahe katse järel kaotasid prantslased vaid 4,9 sekundit, kuid siis paiskus nende auto rajaäärsesse lumevalli ja üks ratastest sai viga. Kaotsi läks ligi poolteist minutit ning avapäeva viimase katse järel tuli neil rahulduda neljanda kohaga.

Kui selja taha jäi neli kavas olnud kiiruskatset, oli Fordil võistlevate liidrite edu lähimate konkurentide Kris Meeke - Paul Nagle ees 41,9 sekundit. Kolmandal positsioonil lõpetasid võistluspäeva Peugeot rallimasinal sõitvate brittide järel soomlased Juho Hänninen - Mikko Markkula Škoda Fabial. Nemad jäid esikohal troonivatele kaasmaalastele alla minuti ja 4,4 sekundiga.

Hirvonen rõõmustas oma edu üle, kuid nentis, et üldvõiduni on veel pikk tee: "Auto juhitavus oli hea ja olen rahul, et sõitu 40-sekundilise eduga juhin. Samas see on küllaltki väike aeg ja kõik võib minutiga muutuda."

Monte Carlo ralli teisel päeval on kavas kuus kiiruskatset. Üldse sõidetakse reedel lõppeval kontinentidevahelise rallisarja etapil võidu 15 katsel.