Arctic rallil saavutas võidu hispaanlane Dani Sordo

Tänak katkestas Arctic ralli tehniliste probleemide tõttu

Tänak lõpetas Arctic ralli avapäeva neljandal kohal

Ott Tänak püsib tundrarallil jätkuvalt liidrite hulgas

Soome autoralli meistrivõistluste avaetapil Rovaniemis WRC-autol võistlevad Ott Tänak ja Kristo Kraag tõusid teise kiiruskatse järel võistluse liidreiks. Kimi Räikkönen - Kaj Lindström katkestasid sõidu.

Täna alanud Arctic Lapland ralli esimese 11,27 km pikkuse kiiruskatse võitsid Citroen Junior rallimeeskonna võistlejad Dani Sordo - Marc Marti tiimikaaslaste Kimi Räikköneni ja Kaj Lindströmi ees. 9,9 sekundiga jäid neile alla esmakordselt WRC-autol koos võistlevad Ott Tänak - Kristo Kraag.

Järgmisel katsel seiras soomlasest vormeliäss Kimi Räikköneni ebaõnn ning tema roolitud Citroen C4 WRC jäi väljasõidu tõttu pikemaks ajaks raja äärde. Katse võitis taaskord hispaanlane Dani Sordo, ent minutilise trahvi saanuna pudenes ta üldises paremusjärjestuses esikohalt neljandaks ja liidriks kerkis esimest korda eilsel testikatsel Ford Focus WRC autoga Soomes sõidetavaks talveralliks valmistunud Ott Tänak.

Kahe katse järel edestasid Ott Tänak - Kristo Kraag lähimaid konkurente, N-rühma Mitsubishil sõitvaid soomlasi Juha Salot ja Mika Stenbergi 16,4 sekundiga. Kolmandale positsioonile tõusid 23,18 km pikkuse katse läbimise järel Jukka Ketomäki - Kai Risberg, samuti N-rühma Mitsubishi Lanceril.

Arctic Lapland ralli avapäeval läbitakse kokku kuus kiiruskatset.