30. jaanuar 2010 19:22

Haapsalus sõideti kolme sprindisarja avaetapp

Laupäeval, 30. jaanuaril toimus Haapsalus rahvasprint, mis kuulus nii Läänemaa meistrivõistluste, Eesti Autospordi Liidu rahvasprindi karikavõistluste kui ka Moskvich Liiga karikasarja arvestusse.

Kokku osales päikesepaistelise ja ilusa ilmaga peetud kolme sprindisarja avavõistlusel 31 võistlejat. Kõige kiiremini läbis võistlustrassi kõigis voorudes neljarattaveolisel Mitsubishi Lanceril võistelnud Helmet Palm, kellele kuulus kokkuvõttes ka 4WD klassis esikoht. Raplamaa mehe järel pääsesid kolme sekka veel Toomas Tammsalu ja Erkki Liima.

"Raja viimane kurv tõmbas kui magnetiga välja valli. Istusin minagi seal teises voorus põhja peal kinni ja ootasin puksiirautot. Ja ei olnud mitte mina esimene, ega ka viimane, kes sinna maandus. Mõnel läks natuke valutumalt, välja käidi sealt sikutamas minu lugemist mööda vähemalt kolmel korral," rääkis 4WD klassis neljanda koha saavutanud Kaido Saul.

"Rada muutus iga sõiduga järjest libedamaks. Esimene ja teine voor polnud väga hullud, kolmandas sõidus oli ikka päris libe," lisas Saul.

Kuni 18-aastaseid noori käis rajal neli. Võiduni jõudis Raido Rehepap. Volkswagen Golfil sõitnud hiidlane võidis kõik kolm vooru. Teise ja kolmanda koha peale pidasid omavahel lahingut Kasper Koosa, Jaanis Tull ja Stefan Sepp, kes selles järjestuses ka võistluse lõpetasid.

Kõik sõiduvoorud võitis ka üle 1600 kuupsentimeetrise mootoritöömahuga autode arvestusklassis esikoha saavutanud Enn Sups Hondal. Talle järgnesid teisena Enn Kasari ja kolmandana Ago Onton.

Nn väikeste klassis kuulusid kõik poodiumikohad Hondal sõitnud meestele. Võitjaks tuli Taavo Tigane, teine oli Tõnis Krass ja kolmas Aiko Aigro.

Endises Nõukogude Liidus toodetud autode ühisklassis noppis võidu autol VAZ 21073 võistelnud Marek Haiba, kes avavoorus pidi tunnistama Moskvitšil sõitnud Ermo Jeedase ja Marko Kukuškini paremust. Teises sõidus mahtusid kõik kolm aegadega samasse sekundisse. Viimases voorus sai Marko Kukuškinist jagu Madis Kruusma, kel sprindi kokkuvõttes kolme hulka siiski pääsu ei olnud.

Naistest käis ainsana rajal Pilvi Sups, kes teenis sellega endale Läänemaa meistrisarjas esimesed maksimumpunktid. Rahvasprindi karikavõistluse punkte selles klassis ei anta, samuti ei saa osavõtjate vähesuse tõttu sellelt etapilt punkte noored.

Läänemaa meistrivõistluste teine osavõistlus toimub 31. jaanuaril Rapla kardirajal, kus saab alguse ka Hepa karikavõistluste uus hooaeg.