14. veebruar 2010 20:45

Sarma ralli võitsid Ivars Vasaraudzis ja Pēteris Spredzis

Ranno Bundsen astus lätlastele söakalt vastu

Sel nädalavahetusel Gulbene ümbruse teedel peetud Läti autoralli meistrisarja teisel etapil saavutasid esikoha Mitsubishi Lancer WRC ralliautol võistelnud Ivars Vasaraudzis - Pēteris Spredzis.

Ivars Vasaraudzis - Pēteris Spredzis kerkisid liidrikohale ralli neljandal katsel, möödudes seni esikohta hoidnud Aivis Eglest ja Mārtiņš Jerumsist 6,3 sekundiga. Ralli lõpuks kasvatas WRC-autol kihutanud rallipaar oma edu N-rühma parimate ees 51-sekundiliseks.

Üldarvestuse kolmanda ja N-rühma teise tulemusega lõpetasid kaheksast katsest koosnenud võistluse Andis Neikšāns - Pēteris Dzirkals, keda jäi klassivõitjaist kokkuvõttes lahutama 1,76 sekundit.

Rallil osalenud eestlastest osutusid edukaimaks Ranno Bundsen - Sven Raid, kes lõpetasid võistluse absoluutarvestuse kuuenda kohaga. "Kohaga võib rahul olla," tunnistas esmakordselt välismaal rallivõistlusel osalenud Ranno Bundsen, kes pakkus Mitsubishidel võistelnud kohalikele meestele konkurentsi Subaru Imprezal.

Viimase katse eel kaheksandal kohal püsinud Raul Jeets - Andrus Toom olid otsustava katse järel 11. kohal, kuid paraku olid nad sunnitud sõidu katkestama. Ralli oli auto tehniliste probleemide tõttu juba varem pooleli jäänud ka ekipaažil Margus Murakas - Henri Murakas.

Jeetsi Mitsubishi Lanceril ilmnesid probleemid turboga ning auto tuli kaheksanda katse järel teisaldada nööri otsas hooldusparki. "Seekord siis sedasi," nentis Jeets, kes kokkuvõttes edestanuks järgnenud võistluspaari ligi poolteise minutiga. Eestlased kaotanuks üldvõitjaile kolm minutit ja 36,67 sekundit, Mitsubishi Lancer WRC- sõitnud Raimonds Kisiels - Gatis Panavs seevastu üle viie minuti.

Omakorda vaid 12,63 sekundi kaugusele jäid WRC-autol sõitnud lätlastest Siim Plangi - Marek Sarapuu. Autol Honda Civic Type-R R3 sõitnud eestlased olid kaherattaveoliste autode tinglikus paremusjärjestuses kiireimad.

Teistkordselt Renault Cliol võistelnud Sander Pärn - Ken Järveoja finišeerisid 15. kohal. Hondal sõitnud Sander Tiisler - Gabriel Müürsepp lõpetasid Sarma ralli 19. ning Roland Murakas - Kalle Adler 21. kohaga.

Otto Täht - Meelis Vooro Renault Cliol olid kokkuvõttes kahekümne neljandal kohal. 2WD klassi viimasel ja absoluutarvestuse 28. kohaga lõpetasid ralli Toyota Yarisel sõitnud Sander Siniorg - Urmas Künstler.