18. aprill 2010 17:10
Allan Popov kindlustas esikoha kahe vooru võiduga. Foto: Rando Aav

Popov alustas noortesprindi uut hooaega võiduga

Asfaldidebüüt Hondaga tõi Allan Popovile klassivõidu

18. aprillil tuulisel Tabasalu ringrajal peetud Texaco – Havoline noortesprindi karikavõistluste avaetapil saavutas sportautodel võistlevate kuni 18-aastaste vanuserühmas esikoha Allan Popov.

Uut noortesprindi hooaega alustas Tabasalus edukalt Allan Popov, kes mullu alistas konkurendid kuni 16-aastaste vabaklassis. Hondal sõitnud noormees kindlustas Tabasalus esikoha kahe vooru võiduga, mistõttu kolmandas sõidus puudus vajadus startida.

Tänavu jahib S18 arvestuses sajavõitu jahtiv noormees tunnistas, et nii äsjane esikoht noortesprindilt kui ka laupäevaselt Rapla rahvasprindilt olid ilusaks sünnipäevakingiks. "Teen endale ise kingitusi," muigas 20. aprillil 16-aastaseks saav Allan Popov.

Teise tulemusega lõpetas Tabasalu etapi S18 klassis Markus Abram, kolmas oli saarlane Ken Torn.

Kõik poodiumikohad kuulusid saarlastele klassis S16. Klassivõidu kindlustas kahe sõiduvooruga endale Karl Jalakas. Autol VAZ 2105 võistelnud Pihtla valla noormehe järel oli teine Raigo Reimal Volkswagen Golfil ning kolmas Toyota Starletil võistelnud Kenneth Sepp.

Kõige osavõtjaterohkem masinaklass oli noortesprindi karikasarja avavõistlusel J16, kus võitjaks osutus Mitsubishi Coldil sõitnud Mirko Kaunis. Läinud aastal Urmo Aava noorte rallisprindi karikavõistlused võitnud Tanel Treiel oli teine ning Oliver Heinsoo kolmas. Klassis J16+ võistles ainsana Ott Mesikäpp Moskvitšil.

Klassis J18 läks klassivõit Tony Võsurile, kes võitis mullused karikavõistlused Oliver Vilmsi ees. Vilms sel korral võistlusest osa ei võtnud. Tabasalu noortesprinti kommenteerinud Hardi Raiendi oletas, et tema ei jõudnud oma võistlusmasinat avaetapiks sõidukorda seada. Nii pidas Hondal kihutanud Tony Võsur maha duelli samuti Hondat roolinud Sander Linnaksiga, kes oli kiirem küll esimesel läbimisel, ent pidi teises ja kolmandas voorus tunnistama konkurendi paremust. Kolmanda tulemusega lõpetas sõidu Miko-Ove Niinemäe.

Kokku osales MTÜ Jaanimäe Ring poolt korraldatud Tabasalu noortesprindil 24 sõitjat.