25. aprill 2010 21:40
2WD sport klassis proovis "kaarte segada" David Sultanjants. Foto: Martin Nõgu

Rahvasportlased võistlesid sprindil Türi linnas

Laupäeval, 24. aprillil peeti Türil rahvasprindi karikavõistluste kolmas ning Hepa karikasarja neljas etapp. Paari kilomeetri pikkusel rajal võttis sõidust osa kokku 61 autosportlast ja harrastajat.

"Võistlusega sai rahule jääda, kõik sujus ilusti ja mingisuguseid
vahejuhtumeid polnud," rõõmustas võistluse juht Argo Kuutok. "Ilmaga läks ka peaaegu, et hästi. Kuigi teise vooru alguses sadama hakanud rahe ja -vihmasegu tegi raja kohati libedaks. Õnneks palju vett alla ei tulnud ja kolmas voor sai jälle sõidetud praktiliselt kuival rajal."

"Tundus, et rada ja võistlus meeldis võistlejatele, vähemalt nurinat
selle üle kuulda polnud," jätkas Kuutok. "Pigem öeldi, et väga hea rada."

Lisaks karikatele läks sel korral loosi ka eriauhind, mille võitis Moskvitšil sõitnud Rain Pruul, kel tuli Moskvich Liiga võistlusklassis leppida neljanda kohaga. Palkidest laua ja toolide komplekti omanikuks saanud hiidlase ees mahutasid end kolme parema sekka võitjana Marko Kukuškin, teisena Marko Eespakk ning kolmandana Argo Nurs.

Üldse võttis Moskvitšide klassis võistlusest osa 11 meest. Neist viis (Urmas Roos, Rene Uukareda, Marko Kukuškin, Argo Nurs, Kalle Kruusma) soovis Hepa karikavõistluste punkte klassis SU, kus eraldi arvestuses võttis sel korral mõõtu kaks Žiguli-meest: Marek Haiba ja Sander Kukk. Haiba võitis kolmest sõidust kaks, viimases voorus sai Kukk temast jagu.

SU klassi punktid Türi rahvasprindilt lisanduvad meeste kontole seega järgnevalt: Kukuškin - 10; Nurs - 8; Roos - 6; Uukareda - 5; Kruusma - 4; Haiba - 3 ja Kukk - 2.

Moskvitšide klassis püüdsid laupäevasel võistlusel kogenumate meeste elu kibedamaks teha värsked tulijad Heigo Tinno, Valdis Veedler ja konkurentidest noorem Ott Mesikäpp. Paraku olid nende kohad vastavalt kaheksas, kümnes ja üheteistkümnes.

Naisteklassis tegi debüüdi Kadi Takk. Varem mitte kordagi autospordivõistlusel osalenud naine tuli paljuski rajale tänu Sirje Potisepa soovitusele. Äsja esimese võistluskogemuse saanud Kadi Takk ei jää tõenäoliselt kõrvale ka järgmistelt rahvasprindivõistlustelt.

Kolmandat aastat Türi rahvasprindi naiste arvestuses võitnud Sirje Potisepp tunnistas, et see teeb heameelt, kui rajale tuleb uusi konkurente. Tänavu teeb naisteklassis sprindid kaasa ka kaasvõistlejaist tublisti noorem Triinu Meltsov. Noorima rivaali kohta arvamust avaldades sõnas Sirje Potisepp, et on õige tegu nii noorelt võistlemisega algust teha.

Potisepp rõhutas, et lisaks klassivõidule tegi talle rõõmu konkurentsi tihenemine ning Triinu Meltsovi oskuslik sõit, millega noorim naisvõistleja tagas endale Pilvi Supsi ees teise koha. Enda sõiduga ning võistlusega tervikuna jäi naisteklassi parim igati rahule: "Hästi huvitav rada on Türil alati olnud. On tehnilist ja kiiret osa. Just selline rada mulle sobib."

Kuni 18-aastaste noorte klassis võttis omavahel mõõtu kuus noormeest. Esikoha saavutas Tony Võsur, teine oli Raido Rehepap ja kolmas Mirko Kaunis. Seesugune paremusjärjestus muutis poiste kohti Hepa karikasarja punktitabelis - J18 klassis kerkis sarja liidriks Rehepap ning varasemate sõitude järel parimal positsioonil püsinud Kaunis jääb talle nelja osavõistluse järel alla 1 punktiga. Hoobilt parandas oma positsiooni tabelis ka Võsur, kelle senisele skoorile lisandusid maksimaalsed 10 punkti.

Kaherattaveolisel sportautol startis Türi rahvasprindil 4 sõitjat. Nagu "noortes", nii vahetus sarja liider ka selles masinaklassis.

Seni Hepa karikasarjas enim punkte noppinud Kristo Saar võitis äsjasel sõidul teise vooru. Avavoorus temast kiirem olnud Jaak Palmisto oli teine. See tähendas, et otsustavaks saab kolmas sõit. Palmistol õnnestus voor võita. Teise aja sai kolmandast voorust kirja David Sultanjants ning Kristo Saar, kes läbis raja konkurentidest ligi 10 sekundit aeglasemalt, oli kolmas. Kokkuvõttes jagasid poodiumikohad omavahel Palmisto, Saar ja Sultanjants - see tähendas, et maksimumpunktid korjas Türi etapilt Palmisto ning tõusis seetõttu ka sarja liidriks.

Rahvasprindi karikasarjas on meestel punktiskoor endiselt avamata, kuna ühelgi tänavusel etapil ei ole osalenud kuute sõitjat ehk minimaalset hulka võistlejaid punktiarvestuse saamiseks. Samas on see ainus rahvasprindi karikavõistluste arvestusse kuuluv masinaklass, mille parimaid Eesti Autospordi Liit hooaja lõppedes karikatega ei autasusta.

Nn väikeste klassis 2WD-V (2WD-A) sai konkurentidest jagu Taavo Tigane. Nii tema kui ka järgmised 8 meest tegid sõidu kaasa Hondal. Poodiumikoha võitlesid endile välja veel Kristjan Kask (II) ja Karel Tölp (III). 13 sõitjast sai selles masinaklassis tulemuse kirja 10.

14 osalejaga masinaklassis 2WD-S (2WD-B) ehk üle 1,6-liitrise mootoritöömahuga kaherattaveoliste tänavasõiduautode arvestuses saavutas esikoha Gert Aasmäe. Järgnesid teises ja kolmandas voorus vastavalt teise ja kolmanda aja kirja saanud Enn Sups ning Alo Põder. Otsustavas sõidus Aasmäe enam startima ei pidanud - siis oli oli kiireim Sups ligi 2-sekundilise eduga konkurendi ees.

Neljarattaveoliste autode arvestuses saavutas võidu rahvasprindi karikasarja ning Hepa karikavõistluste liider Helmet Palm. Raplamaa mehele järgnesid Türi etapil Antti Kangro ja Rain Rannala.