Euroopa meistrivõistluste etapi võitis Grjazin

Peugeot 307 WRC stardib Kurzeme rallil?

Mihkel Niinemäe osaleb Kurzeme rallil

Murakas - Kitsing võistlevad Kurzeme rallil

Stanislav Grjazin - Georgi Troshkin.
Kurzeme ralli 2003 aasta võitjad on Mitsubishil võistelnud Stanislav Grjazin - Georgi Troshkin Venemaalt, kes said esikoha pretendentideks pärast Ford Focus WRC-l kihutanud Margus Murakase katkestamist.

Margus Murakase Fordi mootoririke sundis teda katkestama ralli eelviimasel katsel. Tema katkestamisest oli äärmiselt kahju, sest sel hetkel oli eestlane ülekaaluka eduga ralli liider.

Eelmise aasta Läti grupi N4 meister Jānis Vorobjovs koos kaardilugeja Guntis Ervaldsiga said teise koha ainult 6,9 sekundilise kaotusega Grjazinile. Meenutuseks, teise ringi esimesel lisakatsel (Podnieki) näitas Vorobjovs oma N-rühma Mitsubishiga paremat aega, kui Margus Murakas palju võimsama autoga.

Võitlus kolmandale kohale sai dramaatilise lõpu. Vahetult pärast viimase katse starti lõpetas ekipaaži Armands Maspāns - Normunds Aizkalns Mitsubishi õlipump töö ja nad pidid võistluse pooleli jätma kolmandalt kohalt. Selle intsidendi tõttu sai teine Läti sõitja Aivis Egle kolmanda koha. Egle kaotus enne viimast katset oli Maspānsile 3,3 sekundit.

A8 klassi võitjateks sai ainus naiste rallipaar Vineta Drinka - Ilze Blūma, kes olid samuti selle klassi ainsad lõpetajad. Meeldetuletuseks, et Ivars Vasaraudzis ja Margus Murakas ning veel kuus ekipaaži selles klassis olid sunnitud katkestama. Drinka - Blūma on esimene naispaar Kurzeme ralli ajaloos, kes on võtnud klassivõidu.

Ühesillaveoliste kiireim oli eestlaste rallipaar Andrus Laur - Aleksander Kornilov Super 1600 klassis (Citroen Saxo). See oli nende teine start uue autoga. 2WD klassi teise aja sai Leedu ekipaaž Evaldas Čirbas - Audrius Pivoras ning kolmanda tulemuse saavutasid lätlased Ivars Caune - Krišjānis Caune.

Nagu võis ka ennustada, siis Läti meistrivõistluste R-rühma (rahvuslik - toim.) kiireimad olid Matīss Mežaks - Arnis Ronis, kes olid isegi kiiremad kui võitjad Grjazin - Torishkin, kuid nende auto ohutusvarustuse homologatsiooninõuetele mittevastavusele tõttu ei saanud nad osaleda A-rühmas, et võidelda Euroopa meistrivõistluste etapi võidu eest.

Raimonds Strokšs - Anrijs Jesse ületasid R13 klassis finišijoone, üle 9 minuti Mežaksist tagapool. Kolmanda koha said Grimze - Aperāns.

Klassi R2000 kiireim oli Liepaja rallipaar Dans Leščs - Jānis Vīksna, kes edestasid ekipaaži Haralds Drāznieks - Jānis Drāznieks.

Kurzeme ralli oli ka Venemaa meistrivõistluste etapp. Võitja sai selgeks juba enne ralli teise ringi lõppu, kui Uspenski katkestas ralli pärast toimunud õnnetust. Võitjateks said Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjanc, kes tulid üldarvestuses neljandaks.

Tagasivaade teisele võistluspäevale

Kurzeme ralli 2001. aasta võitja Margus Murakas juhtis võistlust suure eduga.

Podniekis - esimene lisakatse teisel ringil, näitas Janis Vorobjovs - Guntis Ervalds kiiremat aega kui Murakas. Kuid teise päeva lõpuks tõusis teise koha heitlusse ka Venemaa rallipaar Stanislav Grjazin - Georgy Troshkin. Vorobjovs lõpetas teise ringi kolmandana, kuid talle olid alles jäänud kõik võimalused löömaks Grjazinit ja astuda poodiumi teisele astmele.

Ivars Vasaraudzis - Valdis Spredzis katkestasid võistluse bensiinipumba rikke tõttu.