Toomas Vabamäe
24. mai 2010 3:41

Raimo Kulli ei julge enda kirjutatud legendi usaldada

Tallinna ralli võit jäeti teist aastat järjest koju

21.-22. mail peetud Tallinna rallil saavutasid Raimo Kulli ja Kaido Kulli neljanda koha klassis N3. Absoluutarvestuses platseerusid Honda Civicul sõitnud vennad 34. kohale.

Mitmekordsele Eesti ringrajameistrile Raimole ja tema vanemale vennale Kaidole oli Tallinna ralli esimeseks võistluseks pärast mullu juunis Viru rallil juhtunud ränka avariid. Auto sai seal nii palju kannatada, et sisuliselt tuli ehitada uus võistlusmasin.

Tallinna ralli kulges vendadel sõna otseses mõttes üle kivide-kändude. Võistlusrajana kasutatud teed olid kohati nii halvad, et lõhkusid juba rajaga tutvumisel Raimo auto rehvi ja põhjakaitse. Ralli ise ei alanud samuti hästi.

Reedeõhtusel lauluväljaku katsel streikis roolivõimendi ja üks pidurdus läks pikaks. Ka kaks esimest laupäevahommikust katset tõid kaotussekundeid veel palju juurde, samade katsete teine läbimine aga õnnestus juba paremini. Esimese ringi järel hoidsid Raimo ja Kaido kindlalt oma klassi neljandat kohta. Ralli käigus koostöö aina paranes ja kiirus ühes sellega. Eelviimasel katsel tuli siiski ärevaid hetki üle elada. Tee oli seal nii halb, et väga paljudel autodel, teiste hulgas hilisematel absoluutvõitjatel, purunes rehv. Raimo ja Kaido pääsesid tervete rehvidega, kuid sõitsid üle kännu ja lõhkusid roolilati. Auto pidas siiski finišini vastu ja neljas koht säilis.

Raimo Kulli kommenteeris: "Tulime lõpuni, see on põhiline. Oleme rahul, aga õppimist on veel palju. Katsete esimesed läbimised olid meil viletsad, teised juba paremad. Ma ei julge veel enda kirjutatud legendi usaldada. Kiirust on ka juurde vaja, ma ei tunneta veel, mismoodi kruusarehv peab ja pidurdab. Enne järgmist rallit on tarvis kõvasti trenni teha."

Järgmine võistlus on Raimo ja Kaido Kullil 16.-18. juulil Lõuna-Eestis peetav International Mad Croc Rally Estonia.