Sebastien Loeb jätkab võidujahti 21 sekundi kauguselt

Taaskord seiras Ott Tänaku ja Kuldar Siku sõitu ebaõnn

Sebastien Ogier saavutas Portugali MM-etapil võidu

Esimest täispikka rallipäeva valitsesid Citroeni sõitjad

Portugali MM-ralli avakatse võitis Mikko Hirvonen

Portugali ralli teise täispika võistluspäeva järel jäid endiselt liidrikohta hoidma prantslased Sebastien Ogier ja Julien Ingrassia. Teisele kohale kerkisid Sebastien Loeb ja Daniel Elena.

Pärast 2/3 kiiruskatsete läbimist püsisid jätkuvalt parimal positsioonil Citroenil võistlevad Sebastien Ogier - Julien Ingrassia. Üllatuslikult juba esimesel täispikal rallipäeval võistlust juhtima asunud prantslaste järel jagelesid järgnevate kohtade pärast Citroeniga sõitvad favoriidid Sebastien Loeb - Daniel Elena, Petter Solberg - Phil Mills ning Dani Sordo - Marc Marti.

Laupäevaste katsete järel jäi MM-sarja liidreid rallil esikohta hoidvaist meestest lahutama 21,1 sekundit. Seega on tänavu viiest etapist kolm võitnud Loebil võit käeulatuses, kuivõrd enne "päästvat" finišit tuleb läbida veel viis lisakatset.

Petter Solberg - Phil Mills jäid omakorda teise täispika rallipäeva lõppedes Loebile ja Elenale alla 52,2 sekundiga. Sordo - Marti kaotus kasvas 13nda katse järel rohkem kui minutiliseks.

Teoreetiline võimalus poodiumile pääsemiseks on veel säilinud ka Fordi rallipaaril Mikko Hirvonen - Jarmo Lehtinen, keda jäi üldliidreist lahutama küll minut ja 13,9 sekundit, ent ligikaudu 20-sekundiline vahe kolmanda kohaga võiks järelejäänud viiel katsel olla tagasivõetav.

Ebaõnne koges Fordi meeskonna rallipaar Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila, kelle võistlusauto lendas laupäevasel teisel katsel rajalt välja.

Eestlased Ott Tänak - Kuldar Sikk olid laupäevaste katsete järel üldarvestuses 14. kohal. Üheksa kohta kerkisid kaherattaveolisel Suzukil võistlevad Karl Kruuda - Martin Järveoja.