11. juuli 2010 16:51

Sebastien Loeb alistas konkurendid Bulgaaria asfaldil

Autoralli MM-võistluste etapil Bulgaarias saavutas esikoha Sebastien Loeb. Citroenil võistlev prantslane kasvatas äsjase võiduga oma edu lähima rivaali, kaasmaalase Sebastien Ogieri ees 51 punktile.

Bulgaaria asfaldirallil saavutasid võidu Sebastien Loeb - Daniel Elena (Citroen C4 WRC). Teise tulemusega lõpetasid võistluse Dani Sordo - Marc Marti (Citroen C4 WRC) ning kolmanda koha kindlustasid Sebastien Ogieri ja Julien Ingrassia ees tubli eduga Petter Solberg - Chris Patterson (Citroen C4 WRC).

Kuuekordne autoralli maailmameister Sebastien Loeb kasvatas äsjase rallivõiduga oma skoori 151 punktile, olles hooaja esimesel poolel noppinud seitsmelt etapilt 51 punkti enam kui teise positsiooni hõivanud Sebastien Ogier. Kümme punkti teenis oma kontosse Bulgaariast juurde koos Jarmo Lehtineniga võistelnud Mikko Hirvonen, kes parima Fordi-sõitjana lõpetas ralli Citroeni võistluspaaride järel viiendal kohal. Meistrisarjas on soomlane tänavu teeninud 86 punkti, ehk 6 punkti enam, kui neljandal positsioonil paiknev Jari-Matti Latvala.

JWRC-arvestuses saavutasid Bulgaarias võidu Thierry Neuville - Nicolas Klinger (Citroen C2 S1600). Karl Kruuda - Martin Järveoja (Suzuki Swift S1600) olid "juunioride" paremusjärjestuses viiendad. Absoluutarvestuses kuulus eestlastele 18. koht ning klassis A6 kolmas koht.

JWRC-sarja liidrikohal püsib seniste etappide järel Kevin Abbring, kel nüüdseks koos 46 punkti. Aaron Burkart on kogunud 40 ning Karl Kruuda 36 punkti. Äsja 12 punkti teeninud Alessandro Broccoli jääb eestlasest 6 punkti kaugusele.

"Kiirusega olen rahul, aga sõit ei läinud nii nagu lootsin," kommenteeris Kruuda. "Lootsin ikkagi saavutada neljanda koha JWRC-arvestuses, aga jäin Broccolist sekundiga maha. Sellepärast paha tunne. Sõitsin 350 kilomeetrit ja sain sekundiga põske."