18. oktoober 2010 2:51
Karl Kruuda ja Martin Järveoja finišipoodiumil. Foto: rally-photo.com

Kruuda ja Plangi mahtusid Šoti rallil kuue parema sekka

Nädalavahetusel peetud Šotimaa rallil (RAC MSA Rally of Scotland) saavutasid üldarvestuses viiendaks platseerunud Karl Kruuda ja Martin Järveoja klassivõidu rahvuskaaslaste Siim Plangi ja Marek Sarapuu ees.

Kontinentidevahelise rallisarja arvestusse kuulunud Šoti rallil saavutasid üldvõidu Juho Hänninen - Mikko Markkula (Škoda Fabia S2000). Soomlase kasvatas äsjase etapivõiduga oma edu lähima rivaali Jan Kopecky ees 30 punktiliseks.

Teise tulemusega lõpetasid 15.-17. oktoobril peetud võistluse norralased Andreas Mikkelsen - Ola Floene (Ford Fiesta S2000), keda jäi võitjaist lahutama 25,5 sekundit. Kolmandad olid Kris Meeke - Paul Nagle (Peugeot 207 S2000).

Üldarvestuse kolm paremat kohta hõivasid seega neljarattaveolistel N-rühma autodel võistelnud mehed, kelle järel finišeerisid neljandal kohal samuti N4 klassi autol võistelnud britid David Bogie ja Kevin Rae (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Absoluutarvestuse viienda kohaga lõpetasid võõrsil sõidetud ralli Karl Kruuda - Martin Järveoja (Suzuki Swift S1600). Eestlased osutusid parimaiks kaherattaveolisel autol võistelnud ekipaažiks ning neile kuulus ralli lõppedes esikoht klassis A6.

Kuues koht kuulus samuti eestlastele. Siim Plangi - Marek Sarapuu (Honda CivicType-R) jäid kaasmaalastele kokkuvõttes alla 31,4 sekundiga, kuid neile kuulus klassivõit A7 arvestuses.