15. november 2010 2:05

Sébastien Loeb pani Walesis rallihooajale väärika punkti

Autoralli MM-võistluste viimane etapp peeti lõppenud nädalal Suurbritannias. Sõidu võitsid tänavu juba varem meistritiitli kindlustanud Sébastien Loeb ja Daniel Elena autol Citroen C4 WRC.

Aasta viimase MM-ralli lõpetasid võiduga Sébastien Loeb - Daniel Elena, kes edestasid teiseks platseerunud võistluspaari Petter Solberg - Chris Patterson 19,1 sekundiga. Poodiumi madalaima astme hõivasid Fordil kihutanud Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila, kes jäid parimaist enam kui poolteise minuti kaugusele.

Lõppenud ralli oli Citroeni meeskonnale oluliseks verstapostiks ralliajaloos, kuna tuleval aastal vahetab nelja aasta vältel MM-sarjas kasutusel olnud C4 WRC ralliauto välja uuem sõiduk. On tähelepanuväärne, et ainuüksi Loeb on kõnealuse rallimasinaga saavutanud MM-etappidel 34 võitu. Poodiumikoht on sedalaadi võistlusautoga MM-sarjas välja teenitud 87 korral.

Siinsetele autospordisõpradele pakkus äsjasel rallil kahtlemata enam huvi eestlaste edenemine. Edukalt esinesid lõppenud rallil Ott Tänak - Kuldar Sikk, kes olid võidukad PWRC-arvestuses. Absoluutarvestuses kuulus kollasel Mitsubishi Lancer Evo kümnel sõitnud eestlastele 17. koht.

Sel hooajal Pirelli Star Driver projekti raames tipptasemel rallidel osalenud Tänakule jäi äsjane võistlus selle tiimi ridades viimaseks. Võistlusjärgsel pressikonverentsil uuriti saarlaselt tuleva aasta plaanide kohta, kuid neist ta kõnelema ei soostunud.

Viimast korda tänavusel hooajal osalesid Suzukiga rallil Karl Kruuda ja Martin Järveoja. Kaherattaveoliste autode paremusjärjestuses edestasid nad konkurente paljudel katsetel, kuid pidid võistluse katkestama.

"Kõik neli tikkpolti murdusid ära, ratas tuli alt ära. Neli kilomeetrit enne finišit. Jama lugu," andis Karl Kruuda kommentaari ruudulipp.ee veebilehele. "Üldiselt oli selle hetkeni väga hea ralli."