12. veebruar 2011 20:45

Rahvaralli karikasari sai alguse Mulgimaal Kõpus

Laupäeval, 12. veebruaril toimus Viljandi maakonnas, Kõpu valla teedel Eesti Autospordi Liidu rahvaralli karikavõistluste esimene etapp, mille võitsid Mitsubishil sõitnud Rain Rannala ja Simmo Nestor.

Kolmandal Kõpu rahvarallil alustas sõitu kõige osavõtjaterohkeimas masinaklassis 4WD kokku 18 ekipaaži. Tihedas konkurentsis saavutasid edu Rain Rannala ja Simmo Nestor, kes lõpetasid ralli 15,8 sekundilise eduga lähimate rivaalide ees.

Kuuest katsest koosnenud rahvarallil tagas Rannala sõnul edu asjaolu, et võistluse esimene osa sai konkurentidega võrreldes ehk puhtamalt sõidetud. "Kuna hoog oli üleval ja oli katsevõit juba esimeselt katselt, siis see tagaski ralli võidu," sõnas Rannala. "Terveid kohti autol on vähe, tuled ja stanged said omajagu kannatada," lisas ta kommentaartiks.

Ühe katsevõidu noppisid äsjaselt võistluselt veel teiseks platseerunud Elvis Pukk - Ove Jürgenson, samuti Are Uurimäe - Indrek Julge ning Helmet Palm - Manivald Kasepõld.

Üllatuslikult olid kahel katsel kiireimad esmakordselt rahvarallil osalenud Jaan Tammor - Martin Vihmann, kes lõpetasid ralli kaheksanda kohaga. Mehed saavutanuks kiire sõiduga märkimisväärse tulemuse, ent eksimus ajavõtukontrollpunkti varem sisenemisel tõi endaga kaasa 20-sekundilise ajakaristuse.

"Tal on kiirus väga hea," kiitis Rain Rannala varem vaid üksikutel sprindivõistlustel osalenud rivaali. "Arvan, et saajme tõsise konkurendi!"

Klassis 2WD-a saavutasid etapivõidu Taavo Tigane - Eero Viljus Honda. 2WD-b klassis olid parimad Volkswagen Golfil sõitnud Ronald Jürgenson - Kaimar Aasa.

Klassis SU kuulus esikoht ekipaažile Rainer Meus - Elari Jallajas ning Moskvitšidel sõitnute omavahelises arvestuses osutusid ülekaalukalt kiireimaks Marko Kukuškin - Elimar Kibus.

Kuni 18-aastasi noori oli rajal vaid kaks. Esikoht läks napi, vaid kolme sekundilise paremusega koos Raik-Karl Aarmaga võistelnud Martin Kutserile. Nooremas vanuserühmas J16 osutusid võitjaiks Kasper Koosa - Erkki Liima Honda Civicul.