14. veebruar 2011 1:29
Georg Gross ja Raigo Mõlder Sarma ralli kiiruskatsel. Foto: Valdis Priede / autosports.lv

Georg Gross napsas Ott Tänaku eest rallivõidu

Sarma rallil saavutasid esikoha Georg Gross ja Raigo Mõlder. Teistkordselt Lätis võidutsenud eestlaste järel kuulus teine koht Ott Tänakule ja Kuldar Sikule, keda jäi tiimikaaslastest lahutama vähem kui sekund.

12.-13. veebruaril Lätis Alūksne ja Gulbene ümbruses sõidetud talverallil eestlased lätlastele sõnaõigust ei andnud. Võidu nimel pidasid duelli WRC-autol sõitnud Georg Gross - Raigo Mõlder ning super 2000 klassi rallimasinal kihutanud Ott Tänak - Kuldar Sikk. Kumbki MM-Motorsport rallitiimi võistluspaar võitis kaheksast katsest pooled.

Viimase katse eel oli Grossi ja Mõlderi edu N-rühma autol võistelnud tiimikaaslaste ees ligi 10-sekundiline, kuid juba eelviimasel katsel marulist tempot teinud Tänak - Sikk näpistasid viimasel 16,7 km pikkusel katsel 9 sekundit tagasi. Võiduks sellest paraku ei piisanud ja eestlasi jäi omavahel lahutama 0,93 sekundit.

Ekipaažile Georg Gross - Raigo Mõlder tuli rallivõit Lätis teist korda. Esmakordselt kuulus neile seal esikoht mullu augustis toimunud Kuramaa rallil.

Eesti rallisõitjaist mahtusid äsja kümne kiirema sekka lisaks poodiumikoha kindlustanutele veel Raul Jeets - Andrus Toom. Võitjaist jäid Mitsubishil sõitnud tartlased kolme minuti ning 13,18 sekundi kaugusele.

Lätlastest osutusid seekord parimaiks Mitsubishil sõitnud Andis Neikšāns - Pēteris Dzirkals, kes lõpetasid Läti autoralli meistrivõistluste teise ja Balti taliralli karikasarja viimase etapi üldarvestuse kolmanda tulemusega. Kaotust kogunes neil veidi üle kahe minuti.