Margus Kiiver
27. veebruar 2011 0:44

Siim Plangi saavutas Sunseekeri rallil klassivõidu

26. veebruaril tegid Briti autoralli meistrisarjas avastardi Siim Plangi ja Marek Sarapuu. Autol Renault Twingo R2 võistelnud eestlased lõpetasid Sunseekeri ralli klassivõidu ja üldarvestuse kümnenda kohaga.

Ilmaolud ei teinud rallit sugugi lihtsaks. Ööl vastu laupäeva sadas võistluspaigas vihma, mis muutis teed hommikuks väga mudasks ja libedaks.

Renault UK meeskonna ridades sõitnud Siim Plangi ja Marek Sarapuu põhilisteks konkurentideks osutusid soomlasest tiimikaaslased Mikko Pajunen - Jani Salo, samuti Ford Fiestal võistelnud Craig Breen - Gareth Roberts. Katsetel liiguti üsna ühes tempos, kõik kolm said olla ka R2 klassis liidrikohal.

Erinevalt konkurentidest suutsid eestlased sõita probleemivabalt. Pajunen sai hilinemise eest 30 sekundit trahvi ja Breen kaotas aega jahutussüsteemi rikke tõttu. See tähendas, et 11 kiiruskatsest koosnenud rallil kuulus neile kaherattaveoliste autode arvestuses esikoht ja võit R2 klassis. Edu teise koha saanud Pajuneni ja Salo ees oli kokkuvõttes 25,5 sekundit.

"Suurepärane nädalalõpp," lausus Siim Plangi. "Täna sujus kõik peaaegu perfektselt, tiim tegi oma tööd väga hästi, Marek oli tasemel nagu ikka ja sõit tuli ka hästi välja. Muidugi mängis natuke oma osa ka tiimikaaslaste ebaõnn, kes magasid maha õige aja kontrollpunkti minekuks ja said ajatrahvi. Kiiruse osas olime ralli alguses natuke ettevaatlikud, kuid asi läks ralli arenedes paremaks, kui õppisime autot paremini tundma."

Ralli võitsid R4 klassis Mitsubishi Lanceril võistelnud David Bogie - Kevin Rae. Üldarvestuse teise tulemuse said kirja Tom Cave - Craig Parry ning kolmanda Elfyn Evans - Andrew Edvards.