27. veebruar 2011 6:43

Koeru rahvarallil saavutas esikoha Elvis Pukk

Maksimaalsed punktid nopiti neljas arvestusklassis

Koeru rahvarallit juhivad Elvis Pukk ja Aare Pukk

26. veebruaril peetud Koeru rahvarallil saavutasid üldvõidu valgel Subaru Imprezal võistelnud Elvis Pukk ja Aare Pukk. Nad asusid liidriks juba avakatse järel ning suutsid saavutatud kohta finišini hoida.

Laupäeval, kui Koeru kandis mõõdeti temperatuuri neljast seitsme miinuskraadini, oli taas Koeru ümbruses toimunud rahvarallil võistlustules kokku 73 võistluspaari. Neist 17 tegi mitme karikasarja arvestusse kuulunud sõidu kaasa 4WD klassis, kus võistelnud meeste omavahelises lahingus selgusid ka absoluutvõitjad.

Pingelise võidusõidu lõpetasid esikohaga viis katsevõitu saanud Elvis Pukk - Aare Pukk 21,7 sekundilise eduga Virgo Arge ja Heigo Lõbusa ees. Neist seitsme ja poole sekundi kaugusele jäid tänavu neljarattaveolisel autol osalevad Gert Aasmäe - Teele Sepp, kellele kuulus kokkuvõttes nii absoluutarvestuse kui ka 4WD klassi kolmas koht.

Kui võitjapaar sel korral konkurentidele kordagi sõnaõigust ei andnud, siis seda tihedamaks kujunes võistlus teisele kohale. Alguses hingasid liidreile kuklasse Gert Aasmäe - Teele Sepp, siis olid sel positsioonil Siim Aas - Vallo Vahesaar ning Rain Rannala - Simmo Nestor. Kaheksanda katse järel tõusid teiseks Virgo Arge - Heigo Lõbus, kes 12 katsest koosnenud võistlusel seda kohta enam käest ei andnud.

Kaherattaveoliste autode tinglikus paremusjärjestuses olid parimad Silver Sõmer - Allan Maar, kes lõpetasid 222 km pikkuse ralli üldarvestuse üheteistkümnendal kohal. Kuni 1,6-liitrise mootorimahuga autode masinaklassis jäid neile 9 sekundiga alla Taavo Tigane - Eero Viljus, kellele kuulus teine koht mõne sekundilise eduga ekipaaži Karel Tölp - Priit Guljajev ees.

Üle 1600 kuupsentimeetrise mootoritöömahuga autode arvestusklassis võtsid võidu Ronald Jürgenson - Kaimar Aasa. Kolme sekka mahtusid veel Ago Onton - Monika Mäeste ja Risto Laanisto - Rivo Hell.

Kuni 18-aastaste noorte omavahelises mõõduvõtus jäi peale koos Sten Karuksiga võistelnud Alvar Kuusik. Talvise sõidu J18 klassis teise kohaga lõpetanud Martin Kutser - Raik-Karl Aarma jäid neile alla poole minutiga. Teisest kohast 7 sekundit jäi lahutama kolmandaks platseerunud sõitjapaari Raido Rehepap - Rein Tikka.

Kui paari nädala eest toimunud Kõpu rahvarallil naisteklassis ühtki startijat ei olnud, siis seekord oli ses arvestuses rajal kolm autot. Naisteklassi esikolmik nägi välja järgmine: esikoht Triinu Meltsov - Anti Eelmets, teine koht Sirje Potisepp - Kairi Sepp, kolmas koht Stiina Kristal - Alar Hermanson.

Klassis SU saavutas konkurentide ees ülekaaluka võidu Rainer Meus. Koos kaardilugeja Elari Jallajasega kõik katsed selles masinaklassis võitnud mees edestas lähimaid konkurente kokkuvõttes rohkem kui kahe ja poole minutiga. Koha kolme hulgas teenisid veel Tarmo Peddai - Riin Peddai ning Kalle Kruusma - Madis Kruusma.

Moskvich Liiga tingimustele vastavail autodel sõitnutest osutusid sel korral parimaiks Ott Nootre - Kristo Paumets. Teise tulemuse said kirja Martin Juhe - Rain Juhe ja kolmanda Marko Kukuškin - Elimar Kibus.