03. aprill 2011 6:54
Loe kommentaare (2)

Elfyn Evans võitis, Siim Plangile R2 klassis teine koht

Laupäeval Põhja-Walesis peetud Bulldog rallil saavutasid üldvõidu Subarul sõitnud Elfyn Evans ja Andrew Edwards. Eestlased Siim Plangi ja Marek Sarapuu lõpetasid sõidu R2 klassis teise kohaga.

Dulux Trade MSA Briti autoralli meistrivõistluste teisel etapil läks võit neljarattaveolisel R4 klassi autol võistelnud Elfyn Evansile ja Andrew Edwardsile 17,7 sekundilise eduga avaetapil konkurente edestanud David Bogie ja Kevin Rae ees.

Klassis R3 osutusid kümnest katsest koosnenud võidusõidul parimaiks Renault Cliol sõitnud Mark Donnelly - Barry Mc Nulty, kes platseerusid üldarvestuses seitsmendaks.

Pingeliseks kujunes võistlus R2 klassis, kus osalesid ka Siim Plangi ja Marek Sarapuu. Esikoha ja meistrivõistluste parimad punktid korjasid seekord absoluutses paremusjärjestuses üheksanda tulemuse aja saanud Craig Breen - Gareth Roberts. Eestlased jäid Fordil võistelnud meestele alla ühe minuti ja 16,5 sekundiga ning teenisid R2 klassis teise koha punktid.

Kolmanda tulemusega lõpetasid vihmamärgadel kruusateedel peetud sõidu R2 klassis Mikko Pajunen ja Jani Salo, kes sarnaselt eestlastele osalesid rallil Renault Twingoga. Nagu avaetapil, lisati soomlaste tulemusele taaskord ajakaristus. Seekord said nad 10 sekundit trahvi seitsmendasse ajakontrollpunkti hilinemise eest.

Kuigi Siim Plangi kerkis meistrivõistluste tabelis absoluutarvestuses kolme koha võrra ehk seitsmendaks, kahanes tema edu F2 koondklassis rivaalide ees marginaalseks. Kahe etapi kokkuvõttes on eestlasel teenitud 34 punkti, ent 31 punktiga jagavad teist kohta Mikko Pajunen, Craig Breen kui ka Callum Black.

"Ei saa nädalavahetusega rahule jääda, kuna ei saanud ennast korralikult käima. Keskmised kolm katset tulid enam-vähem välja. Ülejäänud katsetega ei ole rahul, ei saanudki päris täpselt aru, kuidas tekivad kaotussekundid, mille võrra olid Breen ja tiimikaaslane Pajunen kiiremad," rääkis Plangi. "Oma osa mängis minu hinnangul ka see, et saime Walesi teedel sõita testi vaid 30 kilomeetrit."

Briti meistrivõistluste kolmas etapp sõidetakse 29.-30. aprillil Carlisle ümbruse kruusateedel.