Margus Kiiver
16. mai 2011 19:25
Sport 1600 klassi esikolmik (vasakult Kenneth Sepp, Karl Jalakas ja Kalle Rovanperä). Foto: Hillar Lipp

Noortesprindi karikasari jätkus saarlaste võidupeoga

Noortesprindi etapil stardib Harri Rovanperä poeg

Saaremaa ralliga tuntust kogunud Oriküla paarisrada võõrustas nädalavahetusel Texaco noortesprindi karikasarja. Noorsportlastest sai tulemuse kirja 17 sõitjat.

Neile lisaks olid stardis veel kaherattaveoliste rahvasprindi klass ja kaheveoliste sportklass, misläbi oli osalejaid 30. Sel korral oli mandrimeestel saarlaste vastu keeruline saada, noorteklassides oli enamus esikolmiku kohti saarlaste päralt.

Kuni 16-aastaste klassis osales kaheksa sõitjat. Kõigis kolmes voorus oli kiireim Rasmus Uustulnd, kellele ka etapivõit. Kolmandas voorus sõitis ta välja ka päeva paremuselt teise aja kõikide klasside peale, mida jagas sport 2000 klassis sõitnud Ken Torniga. Teine saarlane Sander Sepp teenis Orikülast teise koha punktid ja kolmas oli Kasper Koosa. Kuni 18-aastaste klassis oli osalejaid kaks ja siin läks võit Tallinnasse. Avavoorus teise aja saanud Kevin Kuusik sõitis kahes järgnevas voorus kiireima aja ja sai etapivõidu Raido Rehepapi ees.

Sportautode klassis sport 1600, kus osalevad kuni 16-aastased sõitjad, oli põnevus õhus kuni viimase hetkeni. Maavõistlus käis saarlaste ja soomlaste vahel. Esimeses voorus oli napi 0,1 sekundilise eduga kiireim Harri Rovanperä 10-aastane poeg Kalle Rovanperä. Teine oli Kenneth Sepp ja kolmas Karl Jalakas, kes Sepale samuti 0,1 sekundiga. Teises voorus sõitsid Sepp ja Jalakas välja võrdse aja. Rovanperä kaotas neile 1,5 sekundiga. Kõik jäi kolmandasse vooru, kus Jalakas sai kirja päeva parima aja. Sepp kaotas talle 0,9 ja Rovanperä 2,4 sekundiga. Nii olid kohad ära jagatud: Jalakas, Sepp, Rovanperä. Neljas koht klassis kuulus Niko Salminenile.

Sport 2000 klassis jagasid Saaremaa sõitjad kolm poodiumikohta omavahel. Kiireim oli Ken Torn, teine Kermo Laus ja kolmas Raigo Reimal.

2WD sport klassis oli kiireim Taavi Piipuu, 2WD klassis Karel Tölp.